• bir şaraptır kendisi, ama nasıl bir şaraptir? dimitrakopuloalmak için yola çıkmıştık bir arkadaşla bir akşam perada. şaraplar bakarken arkadaş doluca alalım diye ısrar etmeye başlamıştı. 35 lik şişesi 20 lira civarı bir meblağ. derken tekelci abimiz devreye girdi. şarap keyif işidir gençler alçaksınız büyük alın bakın burda dimitrakopulo var yanında daakdeniz incisi var dedi. öyle çok kaliteli değildir ama güzeldir falan derken aklımızı çeldi. bir tane de buzdolabında varmış zaten direk soğuk şarabı verdi bize. koca şişe sadece 10 lira. adam hem kendi daha az kazandı hem de bizr akdeniz incisini kazandırdı. hiç öyle köpeköldüren de değil, gideri de var yani şarabın.

içiniz iciriniz
  • 70 lik ve 1,5 litrelik şişelerine denk geldiğim, fiyatı düşük şarap markası.
  • yağ gibi akan şaraptır. fiyat/performans olarak hem şaraptan anlamayan damaklarda hem de cüzdanlarda güzel tat bırakır. kadıköy yeldeğirmeni'ndeki müptezel kardeşlerimiz çok tükettiklerinden tekel abimiz bunu önermişti. teşekkürler yeldeğirmeni müptezelleri.
  • bu gece deneyeceğim şarap markasıdır ,ilerleyen saatlerde düşüncelerimi editleyeceğim.

3 gün sonra gelen edit: "şarap leş çıktı rıza baba."
  • 10 numero şaraptır. 1.5 litresi 20 lira lan, daha ne yapsın , karıya mı götürsün acaba ?
  • lezzetli şaraptır lakin yapımcılarının allah cezasını versin dedirtmiştir. o nasıl bir kapaktır? mengeneye bağlasan açılmaz vallahi billahi fındık kıracağı ile bile açılmadı o kapak... en son tepesini deldim bardağa koyarak içtim. o kapağı yapan ve kalite kontrolu yapmayan o personele eeen içten saygılarımı yolluyorum..
  • yapanlara helal olsun dediğim, yağ gibi kayan şarap. kutlama yapıyoruz.
  • içtiğim en kolay içimli kırmızı şarap 1,5 litresini 36 liraya aldım. normalde kırmızı şarap çin işkencesi gibi gelir ama bu üstteki yazarın dediği gibi "yağ gibi akıyor".
  • fiyat performans açısından iyi sayılır ama maalesef biricik'in eline su dökemez.
  • vodkaya cine hatta biraya bile yaklaşamadığımızdan bir dönemdir alkollü ortamlardaki yakın arkadaş tercihim kırmızı şarap. önceden alışveriş aşaması "hmm en ucuzu hangisiyse ondan alalım" iken artık "akdeniz incisi alalım" dedirtniştir bana. ben bundan gayrı ondan başka ucuz yollu şarap içmem. neyi denediysem ya içimi kötü ya sonrasında midemde bıraktığı etki kötü. bundan sonra favorim akdeniz incisi
hesabın var mı? giriş yap