• underrated oldugunu düşündüğüm, nedense faith no more denince pek zikredilmeyen, mükemmel ötesi album.
  • grubun, baştan sona doğru dürüst dinlediğim ilk albümü olduğundan benim için çok özel ama hayranlar tarafından hakettiği kadar sevilmiyor maalesef.
    en oturmuş, olgun faith no more albümü. king for a day fool for a lifetime'ınki gibi bunun playlist'i de kusursuz sıralanmış. ayrıca grubun en sevdiğim gitar sound'u bu albümde.
  • bu harika albümün kapağındaki fotoğrafın sigmund freud'e ait olduğu sanrısıyla yaşadım bugüne kadar. halbüse çekoslovakya'nın ilk başbakanı tomáš garrigue masaryk imiş o fotoğraftaki adam... ben freud sanrısıyla devam etmeyi düşünüyorum.
  • tum zamanların en iyi albumlerinden biridir.
    faith no more efsanesinin son halkasıdır.

sonrasında mike patton pek cok işe imza atmıştır.
    halen nefes almaktadır.
  • suçu angel dust ve king for a day, fool for a lifetime gibi iki hayvan oğlu albüm sonrasında gelmek olan son faith no more albümüdür. ama güzel albümdür. pristina gibi bir şarkı daha yaratmamıştır bu adamlar. yine etkileşim boldur, trip hop'tan lounge'a kadar farklı tarzlardan etkileşimler bulunur. ama, dediğim gibi, abileri o kadar büyüklerdi ki, album of the year hep küçük kaldı.

pristina, stripsearch, last cup of sorrow, collision, ashes to ashes, helpless ve paths of glory severim.
  • tüm yeni cikan albümleri singlelari paylasan websitesi

https://www.albumoftheyear.org/…ener/?type=featured
  • rateyourmusic websitesinden çok daha kaliteli ara yüze sahip olan ve kritik görüşlerine yer veren fakat kullanıcı sayısı olarak bu siteden daha az kullanıcıya sahip olan ve rateyourmusic kadar fonksiyonu olmayan bir müzik forumu. yine de yüzdelik puanlama, sevdiğin albüm ve şarkıları belirleme ve yıla göre kullanıcı için ayrı bir sekme olayı hoşuma gidiyor. albüm veya şarkı yorumları yapmak ve paylaşmak istiyorsanız öneririm.
  • pitchfork, sputnikmusic.com, amg gibi müzik eleştirileri yapan siteleri critic score adıyla tek bir çatı altında toplayan; kullanıcı yorum ve puanları da içeren kullanışlı site.
  • bir albümün ne kadar yalın ve bir o kadar kaliteli olabileceğinin ispatıdır. *fnm için söylenecek tek kelime bulamıyorum. rock tan jazz a punk tan alternatife kadar geniş yelpazeye sahip bu kadar kompleks bir müzik yapmak her grubun harcı değildir. melodilerinde kullandıkları değisik ezgiler (hint, arabik tarzı doğu sentezleri) sarkıları uçuruyor diyebilirim. albüm of the year bu söylediğim tanımlar içinde yer almaktadır. bu kadar keyifli bir albüm ancak bu kadar yapılabilir. fnm nin yaptığı en light albüm diyebiliriz ama ustalıklarını sergilemede çok basarılı bu adamlar albümün havasını bambaska bir hale getirmisler. çoğu orta ve düsük tempoda olmasına rağmen neseli cıvıl cıvıl parçalar. albümü dinlerken -bıktırmadan- ilgiyi sürekli müzikte tutmayı basarmıslar. zaten sarkıların yapısı standartların dısında. fnm gibi uçuk grubun ancak böyle bir albümü olabilir. dedim ya albüm yalın ama üstünde çok daha detaylı konusulabilecek tarzda çok kaliteli bir albüm. daha çok albüm bekliyorum fnm den.

*faith no more (bi arkadasımın deyimiyle fatih no more)
hesabın var mı? giriş yap