162 entry daha
  • 'ben buradayken bizi şampiyon yapmayacaklar' deyip tekrar aday olmanın manası nedir?

siyasetin spor üzerinde etkisi çok bariz ülkemizde.

evet fenerin başarısızlığı var, ali koç'un başarısızlığı var. ama siyasi iktidarın da ali koç'a tepkisi var.

siyasi iktidar ve seçmeninde koç ailesi chp finansörü, yahudi, ülkedeki her sorunun kaynağı, ülkenin kaymağını yedi, siyaseti ak partiye kadar onlar belirliyordu gibi düşünce hakim.

hükümetin sevmediği iş insanlarını cezalandırma yöntemi de malum. aydın doğan, bir dönem ciner, uzan…

koç ailesini bu anlamda cezalandıramadı da. ekonominin yüzde 10 diye bahsediliyor aile.

bir dönem ali koç chp başına geçecek, cumhurbaşkanı olacak vs gibi algı bile yapıldı.

3 haziran 2018 de başkan seçildiğinde dip dalga dediler. aziz yıldırım gitti erdoğan da gidecek dediler.
    erdoğan o dönem fb seçimiyle ilgili 'istikrardan yanayım' dedi. aziz yıldırımın kazanmasını istediğini belirtti.

sonraki süreçte hep ali koç ile ak partiyi karşı karşıya getirmeye çalıştılar. eli cebindeki hali, arabistan olayı vs.

ekrem imamoğlu'nu finanse edip, hazırlıyorlar dediler. imamoğlu' nun arkasında koç ailesi dolayısıyla sermaye var dediler.

ali koç aday değilim, haksızlığa uğruyoruz, bir şeyler değişmezse aday da olurum manasında bir şeyler dedi.

şimdi geçenlerde 'erdoğan'ın artık fenerbahçeli değilim' dediği öne sürülüp haber yapıldı yeni şafak gazetesinde.

sonrasında da imamoğlu'nun voleybol maçındaki görüntüleri. eşi üzüldü, kendisi samimiyetsiz bir sevinç içinde sevdindi.

yeni şafak'ta çıkan haberi kimse teyit etmedi evet. durduk yere yapılması mümkün değil. ali koç' a erdoğan'ın verdiği bir mesajdı.

bunu diyen erdoğan sanırım iki sene evvel divan üyesi oldu fenerde. ne değişmişti? futbolla aşırı ilgili erdoğan'ın bir süre sonra takım tutmuyorum demesi normal miydi ? değil elbette.

peki imamoğlu ali koç görüntüleri norma mi ?
    kravatını değiştirdi, başka bir fotoğrafta fenerbahçe forması vardı. voleybol maçında ali koç kadar sevindi en az.

benim yorumum ve gözlemim şu, ali koç artık hükümetin karşısında açıkça saf alıyorum dedi. sallantıda olan hükümet karşısında elini açıyor artık.

pislik içersinde boğulan futbolumuzda paraya ihtiyacı olmayan tek kişi ali koç'tur. fenerbahçe'den bağımsız yaptığı çoğu açıklamayı da doğru buluyorum.

ama kulüpleri siyasete sokmak, içine çekmeyi de doğru bulmuyorum. yüz avuçlatmak da, potansiyel cumhurbaşkanı üzerinden mesaj vermek de yanlış.

atatürk siyaseti yapmak da yanlış.

fenerbahçe'nin chp gibi atatürk istismarı yaptığını düşünüyorum artık. atatürk malum kitle tarafından en nefret edilen kişi. bunu hepimiz biliyoruz.

başakşehir mi bursa mı trabzon mu, fikret ormanlı, demirörenli beşiktaş mı sürekli atatürk deyip siyaset yaptı?

hepsi siyasetin istediği gibi davrandı.

türkiye maalesef bu böyle.

eğilirsen çok kapıdan geçiyorsun.

biat eden herkes ödüllendiriliyor.

bu da işin siyaseti. her işte olduğu gibi futbolun da siyaseti var. o da bu.

dursun özbek'in iki büklüm olması taraftarın umrunda mı? hayır hepsi şampiyonluğa bakıyor. olması gereken de bu.

kulüp başkanı olarak bir siyasetin içine giriyorsun, gerektiği gibi siyaset yapmak gerek.

kişisel hırs, ego, siyasi düşüncelerle kulübe zarar veriyorsan orada durmayacaksın.

ali koç'un adı bile kulübe zarar veriyor. o yüzden yeni dönemde başkan olmaması kulübün hayrına olur.
  • ali koç chp'nin gizli patronudur, bunu da herkes bilir. chp'yi de galatasaray'a saldırmak için kullanıyor kendisi.

yeniden aday olma tiyatrosu oynadılar aziz yıldırım gibi.

koskoca bir troll ordusunu besliyor. koskoca ahmet ercanlar'ı, lube'yi besliyor. o troll ordusu o koskoca akıl hocası ahmet ercanlar, ahmet çakarlar, lubeler gitmesini isterler mi?

fenerbahçe taraftarı ali koç'a sarılmış durumda. eleştiri filan hak getire. fenerbahçe camiası için zenginlik herşey demektir. o yüzden ali koça bağımılıkları duygusal nedenlerle!!!
hesabın var mı? giriş yap