• sırasıyla eskişehir, niğde ve istanbul'dan sonra 4. yaşadığım şehir. üniversite yıllarımda arada bir giderdim, hep çok soğuk ve gri gelirdi. bir gün bu şehirde yıllar geçireceğim hiç aklıma gelmezdi. sanırım hayatımın kalanını istanbul'da geçireceğimi sanıyordum.

şimdi sekiz yıla yaklaştı buradayım. ilk yıllar sevimsiz geliyordu gerçekten ama bunda taşındığım yıl başlayan bombalı saldırıların da etkisi vardı. şimdi o kadar alıştım ve sevmeye başladım ki biri ankara hakkında olumsuz konuşsa hemen övmeye başlıyorum. eskiden istanbul'a bayılan ben arkadaşlarıma nasıl orada yaşayabiliyorsunuz diyorum. ankara'da yapacak ne var ki diyenlere tüm kültür sanat etkinliklerini sıralıyorum. hayatımda çok büyük, beklenmedik değişiklikler olmazsa da sanırım en az emekliliğe kadar buradayım.
  • dun terk edip istanbula gelmistim, simdi tekrar dönüyorum guzel ankarama. evet, ben iflah olmaz bir ankara guzellemecisiyim, evet.
  • her gittiğimde beraberimde muson yağmurlarını da getirdiğim şehir. nasip olursa temmuz gibi gitmeyi düşünüyorum, bakalım. o tarihlerde fırtına falan çıkarsa bilin ki ben geldim.
  • gökyüzü yere inecekmiş gibi uğultular geliyor bulutlardan.

sanırım büyük büyük bir yağmur geliyor.

herkes gardını alsın.
  • an itibarıyla aralıksız olarak gök gürleyen şehir.
  • şu an gerçekten aralıksız içten içe gök gürlüyor ve hava sapsarı henüz yağmur başlamadı.
  • başlığı görmemle, çubuk semalarında gök gürültülerini fark etmem bir oldu. uzaktan uzaktan aralıksız devam ediyor. gerçekten aralıksız...
  • 4 (dört) dakikada kapımın önünden gideyazan sel sebebiyle apar topar arabayı garaja almama sebep olan güzel şehrim. bugün sel yemesek bari
  • öyle bir gürlüyor ki gökyüzü.. yağmur geldi
  • istanbul'dan gelenler için soğuk, ruhsuz ve bürokrat şehridir.

tanım: ankara'yı sevmeyen bir istanbullu.
hesabın var mı? giriş yap