• gittiği yerden geri gelmesi. her ne kadar imkansız olsa da.
  • 1.tatilin uyumak için olduğunu ben söylemeden anlasın.

2.hem sabahın köründe kaldırıp hem de "git uyu bari, boş boş oturma" demesin.

3.ileride ev kadını olmayacağımı, bu sebepten de bulaşıktır çamaşırdır temizliktir bu alanlarda herhangi bir pratiğe ihtiyaç duymayacağımı biliversin. olmadı vahiy insin.

dipnot: anne dediğin tatili azaba çeviren tek yaratıktır. film izlersin, kalk şunu yap der. kitap okursun, boş boş oturma git şurayı süpür der. üstelik "trip de ne, deyip durma şunu" dediği bile olur.
  • gittiği yerden geri dönmesidir. kalkıp gelsin, kızsın, bağırsın, dövsün bile beni ama yeter ki yanıma gelsin. annesini kaybedince insan 100 yaş birden büyüyor sanki. anne acısının ne demek olduğunu bilseydiniz erken de kalkardınız, yemek de yapardınız.. boş boş şeyler için söylenmezdiniz annenize. o ne diyorsa doğrudur, bilin. sizin iyiliğiniz içindir. kimse sizi anneniz gibi sevmez. kırmayın onları. hep derlerdi bana da. anlamazdım. of bile demeyin. çiçektir onlar.
  • o hep iyi olsun...
  • ölmesin. hiç hem de...
  • akşama kabak tatlısı yapsın.
  • kesinlikle benden önce ölsün. ben bir nebze dayanırım acısına ama kadıncağız kafayı yer, benim gibi bok biri de olsa evlat demek ki farklı bir şey. evlat acısı baba için de zordur ama evladı ölen anneler yarım kalıyorlar, gözlerindeki yaşam enerjisi sönüyor. bir saniye önce bile olsa önce o ölsün. darlandım amk ...
  • huzuru ve neşesi yerinde olsun.
  • evindeki ıvır zıvır ıncık cıncık süslerden kurtulsun. onların durmaları gereken yerde durmaları için harcadığı enerji ve zamanı başka şeylere harcasın.
  • mekanı cennet olsun...
hesabın var mı? giriş yap