• bir gün bir sahabe çölde giderken anthony edwards'a rastlıyor. diyor ki anthony edward'sa ''iilaa 'ayn 'ant dhahb?'' yani diyor ki; ''nereye gidiyorsun ey anthony edwards? '' anthony edwards şöyle bir bakıyor kendisine. ve diyor ki; ''sa'ajidu alma' la'atfali''. yani diyor ki; ''finallere gidiyorum''. sahabe şaşırıyor önce ve şöyle cevap veriyor kendisine; ''alma' baeid jiddaan min huna namlatun'' diyor. yani diyor ki; ''finaller buradan çok uzakta ey anthony edwards. sen oraya nasıl varırsın diyor?'' anthony edwards'nın gözleri doluyor o sırada. ve şöyle cevap veriyor kendisine; ''sa'amut fi tariqi'' . yani diyor ki; ''finallere varamasamda, yolunda ölürüm'' diyor.

işin şakası tabi daha erken ama , nba playoff batı konferansı yarı final ilk maçında minnesota timberwolves'ın denver nuggets'ı 106-99 yendiği maçta:

42 dakika
    43 sayı (kendi playoff kariyer rekoru)
    7 ribaund
    3 asist
    1 top çalma
    2 blok
  • kobe bile bu kadar genc yasta (22) bu kadar mj'yi hatirlatmiyordu sanki, su anda supurulmemek icin kendini parcalayan suns'la kedinin fareyle oynadigi gibi oynuyor son ceyrekte. hem de muthis smaclarla savunulmasi imkansiz fadeawaylerle filan yapiyor bunu, insanin gozunu de oksuyor hayta.

edit: dun ciplak gozle izleme sansim oldu bizi dumduz edip seride 2-0 one gectikleri macta. kalca ve bacaklar sanki shaq'in gencliginden alip monte edilmis, kimse arkasinda duramiyor rakibe kicini yaslayip ittirmeye baslayinca. onun ustune bir de baya mj fadeaway'i atiyor. topu o kadar geri kacirarak elinden cikariyor ki bloklanmasi imkansiz. bir de savunmada da baya fiziksel oynuyor hem de elleri baya aktif. hakikaten cok ozel bir sey geliyor gibi.
  • muazzam oynuyor ve hakkaten oyun tarzı mj'i andırıyor. ama jordan'dan daha atletik diyorsunuz olm sizde göz nizam yok mu manyak mısınız? nasıl jordan'dan daha atletik bi anlatsanıza bana? jordan havada duruyodu lan ben şahidim
  • nba'in iki üç sene önce ja morant'te olmasını arzu ettiği her şeyi bünyesinde toplamış full+full paket basketbolcu. muhtemelen önümüzdeki yıllarda nba'in yeni yüzü olacak.
  • bağıra bağıra bir superstar geliyor diyen sepetçi. çok akışkan, çok yönlü, dominant, yırtıcı bi oyunu var. yumuşak götlü kat gibi de değil, yırtıyor savunmayı.

minnesota varını yoğunu şu çocuğun üstüne kurarsa garnett sonrası ilk kez başarı görme ihtimali var.

yürüyedur insan yiyen çocuk.
  • an itibariyle konferans yarı finalinde olan denver'la ilk maçında, içine micheal jordan girmiş gibi oynuyor. sağa sola crossover yapıp el üstü orta mesafe şutları, kritik anlarda fadeaway'leriyle adeta bize onu hatırlatıyor.

edit: 43 sayı atıp denver'ı devirdi.
  • an itibariyle booker denen götvereni, durantle üst üste koyup 20ye yaslamaktadır. ant, gölgesinde serinleyelim diye çıkarttı; ama haşmetinin güneş tutulmasına sebep olacağını hesap edemedi.
  • oyun stili, halleri hareketleri, dribblingi, sut stili vs ile korkunc sekilde mj'e benzeyen basketbolcu.

bu cocuk lige geldiginde boyle degildi. amerikalilarin pr calismasinin ve mevcut avrupali yildizlara karsi bir yildiz yaratma mucadelesinin bir parcasi olarak ozellikle buna calistiriyorlar mi bilmiyorum ama bu benzerlik sanki yakin zamanda gozle gorulur sekilde artmis gibi geliyor.

bunda tipki mj gibi sol kolunda tam olarak ayni yere taktigi elbow sleeve'in de cok buyuk payi var.
  • houston rockets maçında sağlam 2 posterle alperen şengün'ü zorlamış ve üzerinden görsel olarak sağlam smaç basmış baskebolcudur. benim bildiğin alperen soyunma odasında bulunan dolabına bu adamın fotoğrafını koyup sonraki maç için bu adama bilenir. demedi demeyin*
    bir tanesi tam da böyle bir poster.
  • rahmetli kobe, kawhi, jimmy butler derken mj'in kayıp oğlu adaylığında bir anda ilk sıraya çıkmıştır. tam bir mj kopyası. oyunu inanılmaz olgun, sahada yapmak istediği her şeyi zorlanmadan yapıyor. şaka maka çok sağlam geliyor, çok büyük bir oyuncu olmaması için hiçbir sebep göremiyorum.
hesabın var mı? giriş yap