• 2004 yılından beri herhangi bir release yayınlamamış olan uwe zahn,minimalizm ve abstrakt gibi kavramlar adına incelikli müzikal üretimlerini hangi yönde ve nasıl kullanacak bir sonraki albüm de bunu hep beraber göreceğiz... fakat üretmiş olduğu deneysel minimalizm ve soyut imlerle bezeli notasyonların yarattığı hislenmelerin kıvamına uzun bir süredir yaklaşabilen fazla sanatçı olmadığı kesin ..klimek bir kaç adım bu konuda ileri atmışsada uwe zahn kesinlikle hala bu konuda ayrıksı statüsünü korumakta...
  • tides'ı sırra kadem basmış bu adamın. bulmak mümkün değil. hayır lilies ile tanıştığım bu adamın tides'da yaptıklarını yere göğe sığdıramıyorlar. "e ben lilies'i bayağı sevmiştim, tides kim bilir ne biçimdir" diye diye meraktan ölecem, o olacak.
  • aer adli albumunu phonem ile birlikte cikaran muzisyen. idm, ambient, electronica tarzlarini harmanlayip savuruyor, autechre ve boards of canada gruplarina benziyor.
  • wikipedia'nın da söylediğine göre ne yazık ki 2004 yılında sonlanmış bir projedir.
  • gelmiş geçmiş en iyi albüm olan tidesi üreten 1965 doğumlu müzisyen. 2004 yılında lilies albümünü yayınlamış ve daha sonrasında da herhangi bir müziğini bizlerle paylaşmamıştır.

"müzik üretimi alanındaki ilk deneyimi 1980lerin başında mikrofonlar, kassettenaufnamen ve casio klavyeler ile oldu. 1983 yılında ilk synthesizer aldı ve arkadaşları ile kendi ürettiği bantların alışverişinde bulundu. hannover taşındıktan sonra turntablism ile tanışmış ve klarnet çalmayı öğrendi."
    http://www.arovane.de/
  • modern zamanların klasik müziği tanımını en çok hakeden işlerden bir çoğunun sahibi alman deha. ruh cerrahı. ben en çok murcof'la kıyaslamayı ve ard arda dinlemeyi tercih ediyorum. biri ne kadar hüzün ve gerilimin ardından mutluluk aşılıyorsa bir diğeri o kadar mutluluğun hüznünü anlatıyor sanki
  • sabahın altısında lilies albümünü dinlemekteyken, yıllardır sıkça olduğu gibi yine özlemle, yine ümitsizce "ya bu uwe zahn'a ne oldu?" sorusunu aklıma getiren ve altıyıbirgeçe ekim ayında yeni bir albüm çıkaracağını öğrendiğim ses üreticisi. ve palor adlı yeni albüm 8 ekim'de piyasadaymış. ancak elbette net üzerinden çeşitli kanallarla albüme ulaşmak mümkün. sevenleri şimdiden mutlu olsun, zahn adeta 2004'te girdiği cryotube'den geçen ay çıkmış gibi kaldığı yerden devam ediyor.
  • ardı ardına yeni ep ve albüm yayınladı. bir şeyler olmuş artık eskisi gibi değil. daha karanlık.
  • kan ter.
    hatta sadece kan.
    çok yanınca dinlenen.
    benim için tides-la biten, tides-la başlayan
    birhan keskin müziği
hesabın var mı? giriş yap