• yeni albümleri life is but a dream malum ortamlara düşmüş. baştan sona dinlediğimde kesinlikle bir metal albümü olmadığını söyleyebilirim. ilk yarıdaki şarkılardan game over, mattel, nobody klasik a7x havası verse de ikinci yarıdaki g, (o)rdinary ve (d)eath daft punk'ın yayınlanmamış parçaları vardı herhalde diye düşündürttü. en çok öne çıkan parça cosmic olacak gibi görünüyor, 7 dakikalık bir şaheser olmuş.
  • life is but a dream albümü şahsımı hayal kırıklığına uğratmış ve muhtemelen diğer hayranlar için de hayal kırıklığından öteye gidemeyecektir. keşke başka grupların cosplayi olmak yerine özgün bir şeyler deneselerdi.

albümün en iyi şarkısı ise beautiful morning. en azından büyük bir beklenti ile bu albümü bekleyenler için teselli olabilecek bir şarkı.
  • asiri yetenekten ne yapacagini sasirip, dream theatre'a donusme surecine girmis olan birkac arkadasimizdir kendileri.
  • prog rock sever bünyelere ilaç olabilecek ancak türü sevmeyenlere hitap etmeyecek bence 10 üzerinden 8.75`i hak eden yeni albümleri life is but a dream gün itibarıyla yayınlanmış müzik grubu. süper albüm yapmışsınız lan.
  • gitaristleri synyster gates, son albümlerinde fazla mesai yapmış. life is but a dream, önceki avenged sevenfold albümleri gibi gitar rifflerince sırtlanılmış bir albüm değil. gitarın yanında farklı farklı birçok enstrümanın kendine yer bulduğu bir albüm olmuş. işte bu farklı enstrümanların çoğunda synyster gates'in parmağı var. o kadar ki albüm kitapçığındaki emeği geçenler kısmında "synyster gates tarafından çalınan ek enstrümanlar" şeklinde ayrı bir başlık var. albümle aynı adı paylaşan ve kapanışı yapan parçada piyanoyu yine syn çalmış ki parçanın tamamen piyanodan oluştuğunu belirteyim.

game over'da mellotron, yan flüt ve piyano
    mattel'de piyano, wurlitzer organ, fender rhodes piyano
    nobody'de piyano
    cosmic'te piyano ve fender rhodes piyano

beautiful morning'e ayrı başlık açmak lazım; orta kısımdaki vokaller, piyano, synthesizer, üç farklı tipten harmonika, mellotron, hammond organ
    bu parça synyster gates'in, grubun merhum bateristi the rev ile kurduğu pinkly smooth grubuna ait drop d adında bir parçadan izler taşıyor. adını da oradan alıyor hatta. it's a beautiful morning

easier'da synthesizer
    (d)eath'te synthesizer ve fender rhodes piyano
    life is but a dream'de piyano (bunu büyük harfle yazmak lazım)
  • yeni albümleri ile beni baya şaşırtmış ve cesaretleriyle de derinden etkilemişlerdir.
    life is but a dream albümü kendilerinden hiç beklemediğim kadar progresif bir harmanın mahsulü zengin bestelerle dolu bir albüm.
    üstelik albümdeki bestelere fevkalâde iyi yedirilmiş deneysel türdeki melodilerin
    türlü türlü enstrüman resitalleriyle sunulduğu,
    ve tek bir anı dahi baştan savma yazılmamış,
    üzerine hayli emek ve düşünce harcandığı besbelli olan dolu dolu bir müzik albümü yapmışlardır.
    muhtemelen yıl sonu, çoğu kimse tarafından yılın en iyi "prog rock" albümü olarak gösterilecektir.
    benim için yılın en cesur işine imza atmış grup olarak da anılacaklarını söylemeliyim.
  • son albümünde nobody leziz olmuştur.
  • ben bu adamları ergen metali zannediyordum, bir yerde çalsa kim olduklarını bilmeyecek kadar da alakam yok kendileriyle. sputnikmusic'de review a denk geldim, youtube'da da sevdiğim bir kaç müzisyenin yorumlarını dinleyince allah allah diye dinlemeye başladım. bildiğin baya iyi prog rock-metal albümü life is but a dream albümleri. snobluk yapmayıp olabildiğince çok şeye de kulak veren biriyimdir aslında, yorumları, reviewları görmesem dinlemezdim ama muhtemelen. müzik ne güzel şey değil mi :) şaşkınlıkla karışık gayet beklemediğim bir prog albümü dinliyorum şu an.
  • rev oldugunden beri yaptiklari her albumu ilk dinlemelerimde begenemiyorum, ama zamanla bi sekilde begenmeye basliyorum her seferinde... i just don't get it
  • yıllar yılı kısmen mesafeli olduğum bir gruptu. son günlerde ise bolca life is but a dream dinliyorum. bu albüm son yılların en iyi müzik olaylarından biri. (bakın metal ya da rock demedim, müzik dedim). kesinlikle şans verilmeli.
hesabın var mı? giriş yap