• kısmen insanları özgürleştirmektir. yardımseverlik ve dayanışma konularını pas geçerek söylüyorum ki, evet "banane" insanları özgürleştirmektir.

- abi kamil oruç tutmuyo yeaaa, pis herif.

- banane

- nasıl abi ya ? müslüman adam orucunu tutar. biz eşek miyiz ?

- lan banane oğlum banane, tutarsa sevabı ona, tutmazsa günahı bana değil ya. banane lann.

evet demek istediğimin ufak bir özeti budur. yani insanların kendilerine ait fikirlerine yönelik vereceğiniz tepkilere "banane" yanıtı o insanı özgürleştirir. o insanın üstündeki mahalle baskısını (en azından, sizden taraf olduğunu zannettiği) kaldırır. o insana ait zincirleri kırar.

- ayy kızzz gördün mü aysel'i ? nasıl giyinmiş, resmen şıllık gibi. midem kalktı yaa.

- iyide aysel'den bizene yahu.

- nasıl bizene görmüyo musun ? hepimizin erkek arkadaşı var ama. müslüman mahallesinde salyangoz satılır mı a haspam. gomünis bu kız gomunis.

- tamam o zaman "banane". benim bir derdim yok aysel ile, istediği gibi giyinmekte özgür. beni ilgilendirmez.

abi kapı hep aynı yere çıkıyor. sen sikimsonik korkularınla insanları kısıtlıyorsan o benim problemim değil ki, o senin hüsnü kuruntun. ben insanların, dış görünüşüne, giyinişine, inançlarına, değerlerine karışmam. beni enterese etmez çünkü. ha gülerim, eğlenirim o kadar. hayatta, boyumuzu aşan yeri bilmemiz gerekiyor. yahu çok zor değil yemin ediyorum. bir deneyin, bir kerede içinizden küfrettiğiniz bir şey hakkında "banane" diyin. sizi gazlamaya çalışan birine "banane" diyin. insanları rahat bırakın. herkes istediği gibi yaşasın ve ölsün.
  • alm.: (die banane); muz.
  • - "ama bena ne"
  • "bana ne"nin muzistan 'da yazili$ $ekli.

ayrica (bkz: maymun i$tahi)
  • it. muzlar
  • türk video klip sektörünün içinde bulundugu hali süper bir sekilde gösteren bir klibi vardir bu parçanin.

madonna'nin bmw sponsorlugunda çekilmis star adli kisa filminin kopyasidir. kiyafetten makyaja, gözlükten saça kopyasi olmus demet hanim madonna'nin. kahve istemesini bile koymuslar. yazik.. haiyr merak ediyorum bi tek biz mi sazanliyip yurtdisindaki klipleri kopyaliyoruz, yoksa yapan baskalari da var mi.. orjinal bi seyler üretin n'olur ya..
  • arka arkaya soylenerek naz yapmaya yarayan sozcuk
  • ayri yazilmasi gereken iki kelime.. muhtemelen (bkz: sanane)ye nazire olarak olusturulmus bir baslik...
hesabın var mı? giriş yap