• iki tane piç işte puştluk yapıp duruyolar. bi keresinde herifin kola bardağına yeşil sümüklerini çıkarıp içtiğine sahit oldum, baba dedim kendi kendime allah korusun.

yıllardan sonra gelen edit: gerçeğini de yaptılar bunun. mtv allah belanı versin diyorum (bkz: jackass)
  • evlerine giren sineği öldürmeye çalıştıkları bölüm efsanedir. bildiğimiz, ufak karasineğin üstüne elektrikli testere, beyzbol sopası, çekiç gibi aletlerle saldırıp başarılı olamayınca evin ortasına çöp yerleştirip, öyle yakalamayı düşünmüşlerdir sineği. hatta beavis evin ortasına sıçmıştır. tabi ki bunlarda işe yaramayınca, böcek ilacıyla sineği kovalayıp camdan dışarı çıkmasını sağlamaktır amaçları. akabinde böcek ilacını sıka sıka sineği kovaladıklarından dolayı aniden kendilerinden geçip, yere yığılmışlardır karakterlerimiz*.
  • bir bölümünde, televizyondan görüp otostop çekmeye karar verirler. bir adamın arabasına binerler. adam bunları bir tarikat evine götürür. size tanrıyı göstereceğim der. ayin yapılan yere girerler. tanrı dedikleri adam yüksek bir yere çıkmış, musa ve isa peygamberlerin hikayelerini anlatmaktadır.

yalnız adam isa'nın hikayesini anlatırken araya charlton heston'u falan sokuşturur (bkz: ben hur). sonrasında bizim iki kafadarı odalarına yerleştirirler, fakat odada televizyon yoktur. bizimkiler kafayı yer ve televizyon aramaya başlarlar. bir odadan televizyon sesi duyarlar. çaktırmadan içeri bakarlar. tanrı kabul edilen adam içerde tv izlemekte ve "ıhı ıhı" diye gülüp durmaktadır. bizimkileri içeri alır ve hep beraber tv izlemeye başlarlar. iron man'in riffini ağızlarıyla çalıp hep beraber headbang yaparlar.
  • beavis sarisin, metallica t-shirtu var butthead e gore daha manyak
    butthead kumral, acdc t-shirt u var ustlerine yapismistir hic cikartmazlar
    akliniza hayatta getiremiyeceginiz sacmaliklar yaparak insanlari guldururler
  • birgün petrol bulmaya karar verirler, foseptik borularını patlatırlar, ve olaylar gelişir...
  • "ıııhhh grhhrha cool uh.. fuck.. sux eahhhhu ıhhh hııh ıhhh rules u uhuıhhhhh ıhh cool" seslerini çıkararak konuşan mtv kahramanları..
  • bir hamburgercide calisan super komik, ultra igrenc, karton adamlar. bir bolumde homeless olmuş ve coplukte yasayan babaları ile karşılaşmışlardı...
  • "beavis and butthead are not role models. they aren't even human, they are cartoons. some of the things they do would cause a person to get hurt, expelled, arrested, possibly deported. to put it another way, please don't try this at home." uyarısı ile başlayan mtv çizgi filmi.
  • muhteşem ikili. ben o zamanlar ingilizcem çok iyi değildi. fakat yine de izlerdim. sevimliydiler. paso okulda taklitlerini yapardık.
  • bir bolumlerinde metallicanin * for whom the bell tolls videosu esliginde birbirlerine girmis manyaklardir.
    olayin esasi butt-headin metallicaya hakaret etmesi ve metallica hastasi olan beavisin ona saldirarak tepkisini gostermesi olarakta gorulebilir.

ayrica bu manyaklar sayesinde ingilizcemi gelistirdigimi soyleyebilirim ki senelerce okudugum,her kitabini bastan sona en az 3er kez yazdigim hotline serisi bile bu denli faydali olamamistir.
hesabın var mı? giriş yap