• bunun 3-5 bin isteyeni 10bin isteyeni de var.
    adaletli hakime saygılarımızı sunarız.
    kimse gazeteci diye hapse girmeyecek doktor diye hapse girmeyecek diye birşey yok.
    çatır çatır milleti yolarken iyi.
    yargılanmaya gelince ben doçentim yok.
  • kaç 500 tl arkadaş? bunun tek seferlik bir şey olduğuna inanan ağır saftır. duyar kasmaya gerek yok cezasını çekecek doçenttir.
  • 5000 liradan fazla maaş alan bir adam (doç. dr+ cerrah- 5000 liradan çok daha fazladır da biz 5000 diyelim) 500 liraya tamah edecek duruma düşüyorsa o onun sorunu. gitsin ekonomi 101 dersi alsın önce.

adamın işlediği suçu "ama yaaa yazık parası yok , sistemin suçu hep :((( ) diyerek acındırmayın.

edit: çekirge bir sıçrar iki sıçrar üçüncüde ezerler çekirgeyi. bir de binlerce hastayı tedavi ettim böyle bir olaya karıştığım için pişmanım demiş. kim bilir kaç asgari ücretle geçinen aileyi yoldu kim bilir.

tanım: karaktersizdir.

zorunlu edit: tamam vurmayın biliyorum en az 10k+ aldığını. doktoru aklamaya çalışanlar için ufak yazayım demiştim. nerden dedim 5k diye. 10k okuyun siz onu. yeşilim sönmedi bugün.
  • 2013 yılında ağabeyimin beyin ameliyatı için bir prof, 15bin lira istemişti. biraz konuşunca 3 bine razı geldi. bakın öyle zor durumdasınız ki, vermeme gibi bir lüksünüz yok. en azından o an öyle düşünüyorsunuz. hiçbir akıl hiçbir eğitim o an sizi, aklı başında düşünmeye itemiyor. çünkü o doktora muhtaçsınız ve o doktor bunu biliyor. bu karar umarım diğer doktorlar için bir ayağını denk alma emsali taşır. bence yerinde ve doğru bir karar.
  • nedense şaşırmadığım olay ama herkesi genellemeye gerek yok sanırım.

kamuda bir cerrah vardı seneler önce ismini hatırlamıyorum gerçi. şimdi özel hastaneye geçmiştir belki.

bıçak parası halk arasında kabullenilmiş bir şey sanırım. rahmetli amcamın ameliyatı olacağında babam doktora bıçak parası teklif etmişti , adam dövecekti bizi neredeyse. ''ben paramı devletten alıyorum zaten.'' diye. ha burada yediğimiz üç beş fırça daha var ki onları yazmıyorum.

iyi insanlar az kalsa da hala yaşıyor beyler.
  • "bişyiz liriyi timih idiicik hili dişirin"
    gören de çöpten topladığı kağıtlarla geçimini sağlayan üç kuruşa muhtaç biri sanacak. bahsedilen kişi doktor. bir çok kişiden çok daha iyi hayatlar yaşayan insanlar bunlar. aldığı 500 tl ise muhtemelen durumu çok daha kötü olan, yakınının sağlığı için cebindeki tüm parayı vermeye hazır insanların cebinden çıkıyor. duyarın bokunu çıkarmaya lüzum yok. kimse kafasına göre vatandaştan fazla para alamaz. gücü tam sosyal olamayan devlete yetmeyen adam gidip garibanın cebindeki paraya göz koyuyor anasını satayım.
  • darısı profesör olanlarının başına
    (bkz: ilhan paşaoğlu)
  • akp li değildir net. akp li olup il sağlık müdürü ile arası iyi olanlar bırak bıçak parasını, hastayı bıçaklasa bi şey olmaz.
  • halihazırda bi işi yapması için aldığı maaşın üstüne o işi yapmak için haraç kesen adama "ufff "mu olmuş şimdi ne olmuş anlamadım? bu konun doçentliği ile, ordinaryusluğu ile ne ilgisi var ki?

yaa bu ülkede büyük adam olan herkes neden herşeyi kendine mubah görüyor?

başbakan olursan çalıp çırpabilirsin, hakaret edebilsin.

öğretmen olursan dövebirsin, sövebilirsin.

muhendis olursan malzeme satın alırken çalabilirsin çırpabilirsin.

doktorsan da canının peşinde koşan adamı bile yolabilirsin.

bizim ülkemizde neden yaptığı işi namusu gibi görüp hakkını vermeye çalışan, onurunu korumaya çalışan erdemli insan sayısı bu kadar az ve neden o insanlara enayi gözüyle bakılıyor?

biz neden kısa yolda köşe dönme üzerine çalışan şark kafasını bir türlü terkedemiyoruz?

neden şerefimizle yaşamayı beceremiyoruz?
hesabın var mı? giriş yap