• ortalama bir butceyle cekilmis, ortalama bir film fakat natalie portman , tobey maguire ve jake gyllenhaal harikulade. yalniz guzel agliyor diye de natalie portman'i her filmde aglatmayin arkadas, mahvoldum o iki cocuklu, kocasini kaybetmis genc bayana uzulurken.
    film : 10/7
    natalie : 10/10
  • iki ayrı filmin birleşmesi gibi olmuş, sırf bu yüzden de olmamış film. tobey maguire'ın afganistan sahneleri bütünüyle çıkarılıp güzel bir indie film, jake gyllenhaal'ın süper amcalık sahneleri tamamen çıkarılıp iyi bir savaş filmi olabilirdi. ama biraz ondan biraz bundan felsefesiyle bir yere varılamamış ne yazık ki. ben jake'li sahneleri tercih ediyorum. natalie portman ile harika bir ikili olmuşlar. izlemekten her zaman büyük keyif aldığım iki oyuncu bir araya gelince tadından yenmemiş. gereksiz ve sırf aksiyon olsun diye gösterilen savaş sahneleri yerine tommy ile dul eşin ilişkisinin gelişimini daha detaylı ve daha derine inerek izlemeyi tercih ederdim.
  • şüphesiz ki 2010'un en iyi albümlerinden biri, belki de en iyisi.
  • 2010'dan kalan en güzel şey olan albüm.
  • ileride efsane diye sözedeceğimiz bir the black keys albümü. eğer ki türkiye'ye gelirlerse baştan sona kadar bu albümü çalsınlar.
  • the black keys'in 2010 çıkışlı muazzam albümü. 15 şarkısı olan bir albümde, bütün şarkıların aynı seviyede iyi olması sanırım yapılan işin ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor.
    ayrıca, en iyi alternatif müzik albümü ve tighten up'la da en iyi rock vokal performansı dallarında grammy kazanmalarını sağlamıştır.
  • filmin içerisinden sadece bir hikaye üzerine yoğunlaşsan, ortaya çok üstün bir bağımsız film çıkacakmış hissi yaratan filmdir.
    tobey, rolüne inanmış büyütmeye çalışıyor,
    jake, zaten büyük oynuyor bunu küçültmeye çalışıyor.
    yönetmen de bu rol çatışmasını senaryoya sadık kalarak nasıl bir filme dönüştürürüm derdine düşmüş.
    film; belki, yer yer dramatik klasik holivud anlatımının dışına çıkmışsa da oyuncuların baskın ifadeleri içinde boğulup gitmiştir.
    -en azından final askıda kaldı buna sevindim! (seyirci özdeşimi sonucu boşalım yaratmadı)
  • --- spoiler ---

tarif edemeyeceğim garip bir tat bırakmış bir filmdir bende.

asker abimiz evine dönebilmek için silah arkadaşını canice öldürmek zorunda kalıyor. bunun acısıyla evine geri dönüyor ama o da ne? ardında bıraktıkları onu çoktan unutmuş bile. kızları baba yerine amcalarını koymuş. çok sevdiği eşinin, erkek kardeşine karşı hisleri ortaya çıkmış. zaten derin bir keder içinde olan sam, artık kendisine ait olmayan ailesini dönebilmek için yaptıklarını düşününce iyice fıttırıyor.

insan kendini sam yerine koyunca akla şu dizeler geliyor; "onlar için ne yaparsan yap, senden nefret edecekler."

--- spoiler ---
  • susanne bier'in anlaşılmaz şekilde övgü toplamış bayıklar bayığı 2004 danimarka yapımı filmi brodre'nin, bu senaryoyu çekmekten daha iyi bir işi olması gereken jim sheridan tarafından yönetilmiş amerikan yeniden çevrimi. öyküsünü özetlemenin fikri dahi sıkıntı veriyor, öylesine bayat. sonuna doğru gazlı gerilim havası verilmiş fragmanını seyrederseniz tüm filmi görmüş olacaksınız nitekim, buyrun:

http://www.traileraddict.com/…iler/brothers/trailer

natalie portman'ı artık anne rollerinde izlemeye başlayacağımızın habercisi bir de. illa umursayacak bir şey arıyorsanız.
  • sivas'ta bir bar adı. birçok cumhuriyet üniversitesi öğrencisi bu bara bir umutla gitmiş, gitmemeye yemin ederek geri dönmüştür.
hesabın var mı? giriş yap