• çok doğru bir önerme.

aynı zamanda 17 aralık 2013 ihale ve rüşvet operasyonun başbakanımızca tanımı.
  • buradan anlıyoruz ki bakan çocukları milli olmuş.
  • bu lafı söyleyene "hani milliyetçilik ayaklarınızın altındaydı ne oldu, başkası ayaklar altına alınca mı zorunuza gitti" diye sormuşlar. cevab verememiş...
  • 'ben artık her dakika bir bahane bulmaktan sıkıldım, benim aleyhimde olan her olayın, sizin de zararınıza olduğuna dair senaryoyu siz kendiniz uydurun' demeye çalışan başbakan beyanatı.
  • metin milli'nin "ben saksı değilim, bana da kastedin" diye tepki verdiği beyanat.
  • uzun uzun incelenmeye kalkışılırsanın kısası olarak: başbakan erdoğan, toplum ve bilhassa ümmet bilinciyle dünya'ya kafa tutma fikrini benimsemiş insanlar üzerinde bir tür 'büyük türkiye, güçlü türkiye, batı dünyası denen kubura kafa tutan ve mazlumun müslümanın yanında olan oldukça müslüman türkiye' algısını kurguluyor. her zaman kullandığı, ve kabul edilmelidir ki her zaman da neticesini aldığı, düşman yaratma tekniğini global bir ölçeğe taşıyarak, hali hazırda dünya konjonktürüne (yani batıya) karşı zerre gram güveni olmayan türkiye toplumunu ne kadar da büyük bir lider olduğu konusunda ikna ediyor. unutulmamalıdır ki bu ülkede, akademik yetkinliği, kişisel bilgi donanımı ve literatüre hakimiyeti ne nokta da olursa olsun dünya'ya bakışı erdoğan'ın onlara söylediği kadar olan çok sayıda muhafazakar insan var.

uzun uzun incelemenin amına koyim sana bir şey olmasının da kısası olarak: bir tür 'yahu adamı uğraştırmayın, milli ne varsa o işte, amaaan' tadından bir beyanattır.

hülasa bir siyasetçinin siyasi bir lafıdır; gerçekle ilgili geçerliliğinden çok daha fazla yarattığı yankılar mühimdir.
  • bunun bir de "islami ahlaka aykırı" versiyonu vardır, şapkasız a ile söylenir.
    (bkz: mehmet metiner)
  • (bkz: milli olmak)
  • (bkz: metin milli)
hesabın var mı? giriş yap