• bu kelimeyi ota boka kullananlardan illallah geldi. instagram'da doğa fotoğrafı koyuyor altına chill yazıyor, güzel müzik duyuyor çok chill diye yorumluyor. bir bitin lütfen, güzelim kelimenin içine ettiniz.
  • son zamanlarda neredeyse her yerde karşıma çıkan sözcük. ergenler arasında aşırı popüler.
  • ing. takılmak; birlikte oturup laflamak, tv seyretmek falan gibilerden de kullanımı vardır. (chill out'tan kısaltma)

"today, this girl and i were chilling in my apartment and things got heated up and we started making out."

(bkz: hang out)
  • "cool"a alternatif olarak çok kullanılmaya başlanan kelime.

ör:
    dude, the guy wanted to buy me a dinner coz i helped him out. i told him it was chill.

ör2:
    - do you want me to put the bong away when your sister gets here?
    + nah, she's chill.
  • amerikan zenci jargonunda "sakin ol dostum" demenin en "cool" sekli.. "chill, ma' man!"
  • eh neyse ingilizce -> soguk don buz usumek felan anlamina gelir
  • en güzel ingilizce kelimelerden biridir aslında. sanıyorum ki herkeste bu bahsedeceğim tipte bi arkadaş var. adam sosyal medyada ne paylaşsa sağına, soluna, köşesine illa bi yerine chill yazıyor. yeter lan teşkilat mısınız olum siz?
  • instagram’da kümelenmiş bir tarikatın müritleri tarafından her post’un altına, her hikayenin kıyısına köşesine iliştirilen boktan kelime.
  • 2019 ilk yarısına damgasını vurmuş kelime.

o kadar çok kullanılıyor ki yakında bu kelimenin kullanımıyla dalga geçen bir mizah akımı çıkmasını bekliyorum.
  • ingilizce'deki en güzel kelimelerden biri.
hesabın var mı? giriş yap