• ak parti'nin rejime geldiği ilk yıldı.
    seçimleri ak parti 34.3%'ünü alarak iktidara gelmiş, meclisteki sandalye sayısını 363 milletvekiline yükselterek çoğunluğu ele almıştı.
    ben solcu ve kimilerinin ılık solcu diye tabir ettiği bir siyasi bakış açısındaydım. bir yanım “bir de bunlar yönetsin” diyor, bir yanım da “şeriata çok fazla yönelinirse askerimiz var” deyip kendimi avutuyordum.
    fakat neyden korkuyorsam hepsini yaşayarak gördüm.
    tek partili rejim; evet. uzun yıllar sürecek olan tek rejim; evet. dini terimleri çokça kullanarak halkı manipüle etmek; evet. önden “laik ve atatürkçü bir rejimiz” deyip, arka planda ne kadar atatürkçü varsa tasfiye etmek; evet. kafadakini kullanarak yancılar vasıtasıyla halkı soyup soğana çevirmek; evet.

eğri oturup doğru konuşalım. son seçim sonuçları halk tarafından verilmiş avans bir kredidir. bunu tüm chp yöneticileri iyi bellesin.
    chp teşkilatlarında tanıdıklarım, akrabalarım var. çok güzel icraat haberleri geliyor. halkın cebine artı kazanacak icraat planları, kendine oy vermeyeni asla ve asla ötekileştirmemek ve ikinci sınıf insan tanımı gibi aşağılık bir kategoriye ayırmamak gibi.
    ekrem imamoğlu, mansur yavaş, özgür özel. 100% biliyorum ki burayı takip ettiriyorsunuz. asla sizi eleştirenleri terörist, dış güçler, kumpasçı gibi ucuz bahane arayan bir hüviyetle savuşturmaya çalışmayın. zaten yapmıyorsunuz; yine de yapmayın. önünüzde bir 4 yıl var. değil altın, elmas değerinde bir 4 yıl. bunu iyi hatta çok iyi değerlendirin.
    koltuğun büyülü havasına kapılanı direkt alaşağı edin. bize, yani halka dokunun. sözle değil. icraatla. maddiyatla. şu an öncelik bu.

yolunuz aydınlık olsun.
    bir zaman şair ne demişti? “nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa” diye değil mi?
    çok yandık. zaman artık yananların ışığını yayma zamanı. yanarken saçtığımız ateşten yolunuzu iyi belleyin.
    tek şeye ihtiyaç var. çalışmak, çalışmak ve daha çok çalışmak.
  • ana muhalefette olduğu sürece muhalefet asla iktidar olamaz önermesini boşa çıkarmış parti. ben de bu düşüncedeydim aslında ama tüm sorun liderlik vasfı olmayan sünepe kılıçdaroğlu'ndaymış. başına ekrem imamoğlu gibi alfa karakter geçince (özgür özel'i saymıyorum çünkü halk imamoğlu için oy veriyor) nasıl da türkiye haritasını kırmızıya boyadı.
  • (bkz: liyakat)
  • "ama çözüm süreci"

atatürk'ün çizgisinden çıkarak abdullah öcalan'ın görüşlerini savunan dem parti ile (bkz: kent uzlaşısı) yapmıştır.

"ama öcalan'ın kardeşi trt'ye çıktı"

(bkz: öcalan'ın heykelini dikeceğiz) diyen şahsı hapisten çıkarmaya uğraşmaktadır.

"ama megri megri"

chp'nin iş birliği yaptığı dem parti'nin diyarbakır/sur belediye başkanlığında atatürk'e "kerbağ" (pez..nk) denildi.
  • korumadan özel kalem müdürü atayan belediye başkanları olan parti. ortamlarda liyakat dersin, kim bilecek amk!
  • gençler arasında üye yapma kampanyası başlatmış parti!

iddia ediyorum akpnin analog crm kurgusunu dahi yakalayamacaklar. eğer kurumsal ve kişiye direk dokunan bir iletişim sistemi oluşturmazlarsa, ha keza oluşturup da sabırla yönetemezlerse, kişiye direk dokunan bir crm iletişimini kesintisiz sağlamazlarsa boşuna gençleri heveslendirnesinler.

bir ihtimal (-ki sanmıyorum) bu yazıy,ı bir ajans aracılığı ile önüne düşen ekibe yazıyorum;

bok gibi bir üye yönetiminiz var! 1960'lardan kalma köhne, ağır, hatta çok ağır, eski, küflü, her yeri tozlu bir yapı gibi!.. bakın abartmıyorum, bok gibi bok!

yahu siz bir araya gelip sadece çay mı içiyorsunuz!. lan vatan elden gitti sıcak çay içecek vakit bile yok artık. bu saatten sonra o çaylar hep ılık içilmeli, unutulmalı çalışmaktan.

bunca iletişimci var memlekette, dünyaca ünlü isimler var bunu gururla yapacak... bir kendinize gelin!.

crm'i size yeniden yazacak çok evlat yetiştirdi bu memleket. herkesin taşın altına elini koyacağı vakit, tam olarak da bu vakit.

yoksa hiç bulaşmayın bu çocuklara, bir hayal kırıklığı daha yaşatmayın!

not: ilgili bir telefondan bunların gruplarında paylaşılanlara, yapılan etkinlklere, verilen gazlara baktımıştım (-ki her gün) oradaki organizasyona inanmamıştım!.

not2: bu arada üye oldum size; aranmayı bırak mesaj atılmadı! hani çok yoğundur ok. kemal kılıçdaroğlu aday olunca istifa ettim, tek kişi aramadı! tek kişi, tek tek! değişimi göreceğiz bakalım!. son olarak; üye olup da 6 ay sonra istifa edenlerin 1 dakikada listesini döksünler dişimi kırarım o ayrı da, sonra yine 1 dakikada kimleri aramışız sormuşuz, hayırdır ne bu kırgınlık demişiz!.. baksınlar da durumun vahametini görsünler! size şak diye sayı vereyim; %3 (şaka lan şaka, en fazla %1)
  • 2 mayis 2024 tarihinde yapilacak erdogan gorusmesiyle kacak sarayi resmi olarak devlet dairesi olarak taniyacak ve hicbir sey elde edemeyecek partidir.
  • hukuku savunacaksanız hukukun endeksi ilkelerine göre savunmanız gerekiyor. sadece akp'yi eleştirmiş olmak için eleştirmek yeterli değil, herkese hukuk vaadeden, herkese özgürlük vaadeden bir chp olması gerekiyor.
    partinizin de sloganı herkes için chp

kürtlerin, darbe mağdurlarının chp'si olamayacak mısınız?

içerideki gazetecilerin, milletvekillerinin, siyasi tutukluların, akademisyenlerin chp'si olamayacak mısınız?

erdoğan korkusundan kurtulduğunuz ölçüde büyüyeceksiniz ve erdoğan korkusundan kendinizi özgürleştirdiğiniz ölçüde türkiye'nin açık ara birinci partisi olacaksınız.

adım atın. korkmayın; halk arkanızda.

tanım: atatürk'ün partisi.
  • şebnem korur fincancı fotosu paylaşmalarda olan parti. akp'nin laciverdi. mamaları kesilenlen emekli tayfasının hediye ettiği bedavadan zaferin sarhoşluğu ile vatan haini güzelleyin bakalım. bana zerre güven vermiyor. bu ülkede vatanını seven o kadar insan varken neden siyaseten hıyanet ehli bir zihniyet iktidara da muhalefete de hakim anlamak çok zor.
  • bir iki gaz yiyince 1 mayıs alanını disk ve kesk ile beraber terkeden sol görünümlü düzen partisi. yeni akepe.
hesabın var mı? giriş yap