• kendimi sileceksem, bilirim sende varım.
    senin ben yarısıyla seni ben tamamlarım.
    seni sende bütünler, sana sende inanır,
    seni sende silerim, seni bende yazarım.

--- özdemir asaf ---
  • "noktanın yürümesinden oluşur çizgi.
    (nokta yürür.) hem çizginin doğası sıfır gibi uzaklığı kuşanır. yalnız uzaklığı mı? geleceği de. (sonsuzluk gibi, başı sonu yoktur geleceğin de.) yeryüzüne varlığını koyar koymaz da hemen paylaşılmıştır. böylece de şeylerin tarihindeki eşsiz yerini almakta gecikmez. öte yandan, olumsuzluğu da simgeler: ayırt edici, bölücü kimliğini yüklenir. noktayla karşılaştırdığımızda (karşılaştırılmaz ya) her bakımdan tersidir. nokta gibi varlığı çakılıp kalmaz çizginin. bütün hızıyla uzaklaşır ondan. yolunu kesen her şeyi siler. (hızın tarihi yazılmalı.) deviniminde kendisidir. türlü kılıklara girer, en başta da eğrinin (sevgili eğri) dünyasını kuşanıp yeryüzünü bir baştan bir başa dolaşır. öklitgillere de uğramadan yapamaz: üçgenler, dörtgenler çıkıp, açık-kapalı açılar düşürüp, köşegenler, paraleller inecektir.böylece özdeğin bütün biçimlerini deneyip ancak o zaman kendine gelecektir. bir çizgi olarak hep de yoldadır: sanki kendini arıyordur. (değil mi ki her şeyin bir geçmişi, bir şimdisi, bir geleceği vardır, o da bunu yaşayacaktır.) hem çizgi olmak da budur.*
  • _______________________________________________________________________________________________________________________
  • alter egom, kedim, canım. tekir bakışlı, meraklı, neşeli, depresif, alıngan, sevgi dolu, manyakkedi. tekrar karşılaşmak için herşeyi yapabileceğim canımkedi.
  • doğada varolmayan bir kavram.
  • belirli bir disiplinle hizaya getirilmis noktalar surusune cizgi denir. duz cizgi icin belirli bir askeri egitim sarttir buna dogru denir. egri ise butun laubali noktalarin bir araya gelmesiyle olusur ama en sonunda bir disiplin vardir ve cogu disiplin denklemlerle ifade edilebilir.
  • (bkz: eskisehir)'de populer bir disco/bar..
  • sabahattin kudret aksal`ın şiir kitabı
  • çekmekten usanılmayan karaltı. sınır. ayraç. herbişey.
hesabın var mı? giriş yap