• bu gece boston celtics potasına 70 sayı atmış çılgın basketbolcu.

ve bunu 20 yaşında yaptı.

tarihte bunu yapan 6 oyuncu var ve michael jordan bunlardan biri değil.

wilt chamberlain (60'larda oynadı)
    kobe bryant (çılgın, diyecek lafım yok)
    david thompson (70'lerde oynadı)
    elgin baylor (60'larda oynadı)
    david robinson (sezonun son maçında sayı kralı olması için buna attırdılar 71 sayıyı, yoksa shaq oluyordu, jordan ara vermişti)

ve

devin booker. ve boston'a kaybettiler.
  • az önce biten boston celtics maçında 70 (yetmiş) sayı atan basketbolcudur. 17/29 iki sayı, 4/11 üç sayı, 24/26 serbest atış istatistikleri ile bu sayıya ulaşmış ve bu arkadaşımız henüz 20 yaşında.
    bugün basketbolu bıraksa herhalde kimse birşey demez kendisine.*
  • nba tarihinde 20 yaşında iken en çok sayı atan oyuncu olmuştur kendisi. booker'ın bu istatistiğine en yakın isim, 59 sayı ile lebron james.
    uzatmaya gerek yok efendim, booker artık bir wonderkid değil. o artık bir legend.
  • gece gece insana dolaptan ceket alıp giydirten, üstüne bir de önünü ilikleten oyuncu.
  • tarihi bir gece geçirmiş genç basketbolcu. phoenix taraftarı olarak maçları gazozuna oynadığımız için o kadar sık bakmıyorum ama bu gece ucla - kentucky maçı olmasa bi ihtimal bakabilirdim. tarihe tanıklık etme fırsatını kaçırmışız, kendisine phoenix forması altında uzun ve başarılı yıllar temenni ederiz.
  • geldi geleli sevmiştim, gece gece sevindiren haber olmuştur attığı 70 sayı.

ufak kobe esintileri gösteriyordu ancak bu performansından sonra 'acaba mı?' dedirtmiştir.
  • çok çok özel bi' oyuncu olacak, bunu az önceki performansını yapmadan önce de söylerdim ama sağ olsun kalitesini tescilledi diyebiliriz az önce. 20 yaşında nba'de bu kadar iyi skorer olmak her babayiğitin harcı değil. yürüyedur devin!
  • yuh hayvan !! 20 yaşında 70 sayı nedir ? üstelik 40 şutta. helal olsun keşke vakit olaydaymışta daha fazla atsaymış
  • sakatlik falan gecirmezse ilerde hakkinda entryler dolduracagimiz genc nba yildizi.
hesabın var mı? giriş yap