• religionwashing
  • dinci çevreleri sayesinde 20 yıl önce it bağlasan durmaz bir dağ başı arsası alıp bugün 10 daireye satan teyzem ve eniştemin gerçekleştirmekten bıkmadığı eylemdir. hatta çevrelerinde hayır hasanat yapmak isteyen varsa onların parasını da buraya bağlarlar. atalarının vaktizamanında afrika'da çeşme yaptırmasından mı etkilendiler yoksa biri mi fısıldadı kulaklarına bilmiyorum. mültecilere de çok yardım ettiler. galiba dincilerdeki tipik türk olmayana hayranlık takıntısının bir ürünü. orta asya çöllerine su kuyu açtıklarını gören oldu mu?
  • parayı götürmenin en kolay yolu
  • başta fetöcüler olmak üzere özellikle dincilerin sömürülme alanıdır. afrikada su kuyusu açmaya karşı değilim, karşı olduğum şey dincilerin ülkemizin soyulmasına, adaletsizliğe, gelir dağılımının eşitsizliğine, devlet eliyle zenginleşmeye, çocuk istismarlarına gözlerini kapatıp vicdanlarını rahatlatmak için afrikaya su kuyusu açmaya gitmeleridir. afrikada su kuyusu açmak onları iyi yapacak sanıyorlar, dilenciye para vermek de aynı şeydir.
  • dinci dinsiz vs katılmadığımdır. kime veya nerede olursa olsun faydalı şeyler iyidir. afrika'da veya amerika'da farketmez suyun olmadığı yerde fayda sağlamak için açılan kuyudan bir kuş bile susuzluğunu gidermiş olsa yapılan iş mutluluk verici iyi bir iştir.
  • calismayan, tembel insanlarin ülkesine gidip, size su kuyusu acacagiz ehehehe.

su savaslari seysi var trt de dikkatli izleyin, bizimkiler su kuyusu acmaya calisirken, coluk cocuk toplaniyor, yetiskin afrikalilar ilgilenmiyor bile.
  • kardeş eli insani yardım derneği, "su kuyusu açıyoruz, kuran-ı kerim dağıtacağız, et dağıtacağız" diyerek 2018-2021 yılları arasında 76 milyon lirayı aşkın bağış topladı.

yardım paralarının büyük bölümüyle işyeri, arsa, otomobil alındı. içişleri bakanlığı dernekler denetçisi tarafından hazırlanan rapor yetkili makamlara sunulunca skandal ortaya çıktı.

derneğin taşınmaz, taşınır ve demirbaş mallarının tamamına el koyuldu.

yine aynı şekilde derneğin daha önce başkaları adına açılmış su kuyularının yalnızca tabelasını değiştirerek ilgilisine gönderdiği ortaya çıktı.

kaynak twitter
    kaynak 2 cumhuriyet gazetesi- murat ağırel
    sene başında girdiğim entry ektedir.

edit. kaynak 2 eklendi.
  • " tam adı: kardeş eli insani yardım derneği.

başkanı ahmet muhammedoğlu, yönetim kurulu üyeleri ömer kale, hasan eroğlu, burak kaplan, bilal kaplan.

dernek 28 haziran 2018 ve 4 ekim 2021 tarihleri arasında 76 milyon 376 bin tl toplamış.

bunun 22 milyon 761 bin tl’si yardım için harcanmış.

kalan 52 milyon 614 bin tl ve bankadaki mevcut 11 milyon tl para düşüldüğünde toplamda 42.5 milyon tl ne oldu diye araştırılmış.

paraların izinsiz toplandığı görülüyor. 42.5 milyon tl’nin ilan ve reklam, gayrimenkul alımı, kişisel kullanılan araçlar, personel gibi masraflarda harcandığı tespit edilmiş.

dönemin kuruyla bu para 7 milyon dolara denk geliyor.

yardım paralarıyla istanbul beykoz anadolu hisarı kavacık mevkisinde yedi katlı bir işyeri binası ve arsası, yine aynı yerde iki katlı bina, anadoluhisarı göksu göztepe yolu mevkisinde iki buçuk katlı bina, bir adet araç alınmış.

dernek; parayı su kuyusu açıyoruz, kuranıkerim dağıtacağız, et dağıtacağız gibi bahanelerle toplamış. "
  • idea uluslararası yardım derneği” tarafından 1182 no ile çad’da 2020 yılında ceylan ve arı aileleri adına su kuyusu açılıyor.

su kuyusunun videosu var.

sonra aynı su kuyusu kardeş eli derneği tarafından yıldıray nurten kaya ve çocukları adına tabelalar değiştirilerek sanki yeni açılıyormuş gibi ilgilisine gönderiliyor.

yani su kuyusu yapılsın diye bağış yapan kişi yeni bir su kuyusu açıldı, sevap işledim diye düşünürken aslında `daha önce açılmış su kuyusunun üzerine yeni tabela asılarak` sergileniyor."
hesabın var mı? giriş yap