• bana yaptıkları işe ve kariyerlerine göre çok az gelen maaş.
  • yeterli olmasa da idare eden maaştır. yılın ilk 6 ayı vergi dilimine girmeden yaklaşık 15-20 bin civarı sonra vergi dilimine takılıyoruz 10-15 bine iniyor (hatta yılın son ayı 9 binli rakamları gören mağdur arkadaşlarımız da yok değil).

uzun lafın kısası fena maaş değil çatır çatır yiyoruz öbür dünyaya mı götüreceğiz.
  • is ahlaki olan bir hekimin, ne kadar yuksek olursa olsun, fazlasiyla hak ettigi maastir.
  • arkadaş , öyle deyin böyle deyin hakettikleri maaştır. ben de çok takarım doktorların hastalarına "sen " diye hitap etmesine , içlerinde bazılarının karşısındakini hiçbi şey bilmiyo yerine koymasına vs.... ama o mevkiye gelene kadar çok çalıştıklarını ve mesleğe başladıkları andan itibaren de bize anlatılırken bile yüzümüzü buruşturup gerildiğimiz hadiselerle onların bire bir ilgilendiğini göz ardı edemeyiz.
  • hakkettiklerinin ne bir kurus fazlasi ne bir kurus eksigi olan miktardir.

(bkz: efficient market theory) efficient market hypothesis
  • zor bir meslek sahibi güruhun aldığı maaştır. bırakın basit bir soğuk algınlığını ciddi bir rahatsızlık geçirdiğimizde bile gitmemek için direndiğimiz hastanelerde ömürleri geçiyorsa az biledir aldıkları maaş doktorlara. (ne kadar aldıklarını bilmeden yapılan yorumdur. iyi kazandıkları söylentilerinden yola çıkılmıştır.)
  • tanım: başlık doktor maaşı, bir doktorun eline bir ayda geçen para değil. bugün üniversite hastanesinde çalışan bir profesör doktorun maaşı 3500 tl.dir ve bu sabittir, değişmez. gerisi döner sermaye ve performanstır, doktorun çalışkanlığına, işi kılıfına uydurmasına ve branşına göre değişir. 10000 alan da vardır 2500 alan da vardır.
  • doktorluğu çok basit bir iş zannedenlerle doktorların gerçekten fantastik ücretler aldığını zannedenlerin ortak derdidir.

aldığımız veya alacağımız maaşa laf edilmesi belki bir nebze hoşgörülebilir; ancak yaptığımız işin küçümsenmesi ve yanlış bilgilerle kimimize iftira atılması kabul edilemez.
  • tıp fakültesinin doktorda bıraktığı sekeli silemez.
  • 6binmiş..vay arkadaş.

biz piç doktorsak demek ki..

bi de bu saatte acilde nöbette okuyorum bunları.
hesabın var mı? giriş yap