• peygamber efendimiz bir hadisi serifinde uc kere erkek cocuklarinizi sevin erkek cocuklarinizi sevin deyince sahabe ya rasulullah kiz cocuklarini sevmeyelimmi diye sorunca .
    -kiz cocuklari kendini zaten sevdirir buyurmustur..

aynen katiliyorum kizlarin sahip oldugu cilve olmadigi icin sevgi gosterilmesi gereken cocuklardir...

kizlar gercekten cok daha cilveli ve olgun..

mecburi edit-kiz cocuklari buyudukce anneye daha yakin oluyor mesela kizim 9 yasinda manikure bende seninle geleyim demeye basladi.ayrica benimle alisverise gidip kiyafet deneyip birbirimize oldu/olmadi diyelim tamammi diyerek planlar yapiyor...
  • kendimden bildiğim için kız çocuğum olursa evden adımını attırmam,bide bana benzerse sıçtık. o yüzden oğlum olsun istiyorum anası olarak bizzat pezevenkliğini yapacağım.
  • bir anne olarak, sevmek sevmek doyamamak, öpüp koklamak doyamamak, ikinci kez aşık olmak, minicik bir velede hayran hayran bakakalmak ve tekrar birinin karşılıksız bir şekilde sana aşık olduğunu görmek demektir. resmen aşk yaşıyoruz ulan. kaynanalık yapmasam keşke ilerde.
  • bak allah var kız çocuğunun keyfini tadınca ikincisi de kız olsun istedim. yaşım daha genç olsaydı üçüncü de kız olsun isterdim. ve belki dördüncü de. ama 7 ay önce hayatımıza giren arkadaş erkek oldu. doktora dedim iyi bak ultrasona kız olması gerekiyordu bunun. valla zor dedi aha nal gibi görünüyor, sürpriz yapma ihtimali bile yok dedi, eliyle çükünü taşşağını gösterdi bana. ebeveynlerin de bu takım taklavattan gurur duyma mevzusunu çözemedim ben. oğlumu sevmeye gelen bile yerim bunun pipisini diyor. 3 aylıkken sünnet ettirdim, kestiği parçayı elime uzatan doktor, kim bunun kirvesi? alsın bu parçayı kıyma soteye katsın ziyan olmasın diyor. mitolojilerde bu pipinin çok konu edilmesi normal bence. velhasıl önemli bir organ demek ki.

şimdi bu bok çuvalı 7 aylık. öyle lafın gelişi filan değil, her sıçtığı sırtına kadar çıkıyor. eşime diyorum, buna boşa bez bağlıyoruz, bırak bağlamasak daha nereye kadar yayılabilecek ki. her sabah mecburen duş alıyor beyefendi.
    hani bornozuyla otururken biberonuna az kahve koysan yok demez öyle bir keyif.

evet kızımla da her şeyi yapabiliyorum. bisiklet biniyoruz, minecraft oynuyoruz, kucağıma oturuyor arabada direksiyonu tutup araba sürüyor. ama bu da başkaymış lan. yeminle başka. annesi zaten aşık oldu oğluna. kızını büyütürken hiç böyle değildi. ileride onu üzecek yellozlara bile şimdiden küfür ediyor. saçını yoluyor ağzını yırtıyor hayalinde. kayınvalidem oğluna çok düşkün deliricem diyen gelinler, oğlu olduğunda anlayacak sanırım bu durumu. ilginç bir kimya. anlatılamıyor.

kısa kol tshirt atletle filan kalınca o gelişmemiş kaslara pazulara omuzlara bakıyorum. gülmemek için zor tutuyorum kendimi. çok komik. antidepresan resmen bunlar yapın diyecem ama erdoğanla aynı vizyonda olmayım diye susuyorum.

girls on trampoline videosu izliyoruz bazen. anne yakalayınca tomayla su sıkıp kalabalığı dağıtıyor tabi. karşılıklı rakı içeceğiz diye sabırsızlanıyorum. insan tüm zayıflıkları kendi üretimi olan mahsülde olmasın istiyor. ama anlıyorsun ki sen neysen onlar da o.

en güzeli de nedir biliyor musunuz?
    uzaktan kumandalı araba almak için artık bir bahanem var hahahaha.

kamu spotu editi: gelen mesajlardan sonra belirtmek istedim, boş alanlarda veya otoparkta sürüyoruz arabayı kızımla trafikte değil. yine de tehlikeli elbette haklısınız. ayrıca bu entryden kız-erkek ayrımı yaptığımı çıkaran kezbandır net. kızımı daha az sevdiğimi düşünense kezban kraliçesidir. çocuklarım arasında sevgi ayrımı yaptığımı iddia edecek kadar nefret dolu kalbiniz. bu yüzden cinsiyet ayrımcılığına daha fazla mahal vermesin diye entryde dahi anlamındaki "de" kullanılarak durum düzeltilmiştir.
  • en büyük hayalim.

(bkz: baba olmak/@tutsky yanchek)
  • tatmak istediğim duygu. nedendir bilmiyorum* ama ilk çocuğumun erkek olmasını istemişimdir hep. eğer iki evladım olacaksa ilkinin erkek ikincisinin kız olmasını dilerim kendimi bildim bileli. tabii ki allah önce hayırlısını versin.*
  • pahalı oyuncakların alınma bahanesi..
  • bir çocuğunu diğerinden daha çok sevenleri göstermiş olan başlık. oğlan başkaymış ama kızıyla oyunlar oynayıp şakalar, komiklikler yapabiliyormuş. kız da bununla yetinsin artık. hıhı evet.

edit: çocuklarınız arasında ama bu başka dediğiniz anda ayrım yapıyorsunuz demektir. bunun açıklaması yok. bir ankara bir yoz tekir kedim var. ankara kedimi üniversiteden istemişlerdir o radde safkan ve alfa kedi ki sokaktan bulunma. ikisi hakkında bırak konuşmayı düşünürken bile ama o başka, bu başka diyemem, diyemedim. ha tekir olanı daha akıllı, daha uslu, daha kedi ama diğer safkan ankara'yı da allah yaratmış ve benimler, ikisini de en az kendi masumiyetleri kadar çok ve eşit severim.
  • anne-baba olmadan yorum yapılmaması gereken başlık. inanın çocuğunuz olduğu zaman cinsiyetinin hiç önemi olmuyor. onun savunmasız, öğrenmeye aç, size hayran hallerini görünce iyi ki yapmışım diyorsunuz. 30 yaşında evlendim, 32 yaşında baba oldum. verdiğim en iyi karar çocuk yapmaktı.
  • oğlunu kızından ayıran aile içerir.

çünkü kızın büyüdüğünde onla rakı içemezsin di mi sayın rakıyı çüküyle içen arkadaş? çünkü kızına uzaktan kumandalı araba alamazsın...

şimdiden gelin dışlama muhabbeti de başlamış.

acırım acırım evde daha az sevildiğini hissetmeye başladığında psikolojik sorunlar yaşamaya başlayacak kızlarına acırım.

kendini dünyanın kralı sanıp da okula başlayınca kendisi gibi çüklü tonlarca çocuk olduğunu görüp hiç bi bok olmadığını anlayacak; sinirden sağı solu tekmelemeye başlayacak oğluna acırım.

ha bi de hem sizin cehaletinizin, hem oğlununuzun şımarıklığı altında ezilecek gelecek gelininize de acırım.

bir de erkek evladı, kız evlattan çok sevmeyi barındaran bu mentaliteye sahip yazarları da gördüğümde bu kısır dögüden çıkamayacağımızı gördüğüm için bu millete acırım.
hesabın var mı? giriş yap