• bok var gibi gelip duranlar yüzünden lağıma dönüşmeye başlayan yer. trafiği zaten berbat. ipini koparan burada. daha birkaç yıl önce dağ başı olan yerlere tohum serper gibi bina yapmışlar. o kadar nüfusu kaldıracak bir şehir değil. üstüne bir de arap, afgan, suri, paki doluştu resmen. dejenere üniversite öğrencileri ve bu at hırsızları, ortamın kalitesini aşırı derecede düşürüyor. önceden sinyalleri vardı ama artık yaşanmaz hale geldiğini iyice hissediyorum. bir de tur düzenliyorlar galiba. tür otobüsleri görmeye başladım son zamanlarda. istanbul'a lağım derken burayı da oraya çevirecekler birkaç sene içinde.
  • her bunaldığımda ayaklarımın beni kendiliğinden götürdüğü ülkedeki kurtarılmış bölge. tatil yeri olmamasına rağmen yine de kendimi huzurlu ve güvende hissettiğim, istediğim an eğlenceye ulaşabildiğim, kışları berbat, bu mevsimlerin çok tatlı olduğu güzel şehir.
  • dünyanın yaşanabilir üçüncü kenti olarak seçilen şehirdir. yılmaz hocaya sevgilerle

"eskişehir büyükşehir belediyesi, birleşmiş milletler tarafından desteklenen ve bu yıl malta'da düzenlenen 'uluslararası yaşanabilir topluluklar ödülleri'nde (livcom) dünyanın en zengin şehirleri olan birleşik arap emirlikleri'nden abu dabi ve dubai, çin halk cumhuriyeti'nden xin yang gibi kentlerle yarışarak 3'üncülük ödülünün sahibi oldu."
    link

edit: ekleme
  • yaşanabilir şehir olmadan önce sevdiğim şehir.

son gittiğimde beni bolca üzdü kaybolmuş detaylar. şuraya bir bakayım dediğim eski evler yerinde değildi. çok güzel ama başka bir şehir şimdi. insanlar zaten yok. evler de yok.

kaldırım taşları aynı sanki. neden bilmiyorum seviyorum bozkır havasını. anlamsız yaz sıcağı ve kırkikindi yağmuru. sıcaktan yanmış taşlardan gelen yağmur kokusu. koşarak eve kaçmak.

yaz ve sömestr tatillerini geçirdiğim sevgili şehir. değiştin belki ama özünde aynı kalan parçaların dokunuyor.
  • 22 yıldır akp ye direnen gerçek anlamda anadolu aydinlanmasinin yaşandığı şehir.
  • bitmiş şehir. son yıllarda ipini koparan buraya geliyor, buna bi de afgan'ı suriyelisi vs ekle. çarşıda adım atacak yer yok. istanbul gibi bir yerde bile az gördüm bu kadar kalabalığı. üstüne de berbat trafiğini, her yerde öpüşmeyi özgürlük sanan ahlaksız gençleri ekle. al sana eskişehir.

bitmiş overrated şehir.
  • (bkz: #152551285)

bu entryi girdigim gunden, yani eskisehir'in icin 10-15 dakika gezdigimden beri icim bir buruk. ilk isim, ilk askim, ilk maceralarim. hepsi buradaydi. cok calistim, cok ama cok sevdim, sonsuz eglendim. sonra bir gun isimden, bir gun askimdan, en son ise macera sevdamdan vazgectim. hepsinden vazgecilecek zaman gelir, vazgecersin, normaldir. ama hayat enerjimin yuksek oldugu son zamanlarin burada oldugunu gozume soktugu icin icim buruk galiba. bilemiyorum, artik cozmeye de calismiyorum acikcasi.
    su an tek istedigim sey islerimi biraz hafifletip eskisehir'i gezmeye gitmek
  • hafta sonu dışarı çıkmanın her geçen yıl daha da eziyet haline dönüştüğü şehir.
  • göt kesen soğukların şehiri.
  • tataristan
hesabın var mı? giriş yap