509 entry daha
  • dizinin sadece gerilim dolu bir hikayeden öte, günümüz toplumunda var olan birçok sosyolojik sorunu da ele aldığını görüyoruz.
    dizinin merkezinde martha'nın richard'a karşı geliştirdiği saplantılı takip ve obsesyon yer alıyor. martha, richard'ı her yerde takip ediyor, onunla iletişim kurmaya çalışıyor ve hatta hayatını kontrol etmeye çalışıyor. bu durum, günümüz toplumunda giderek artan takip ve gözetleme kültürüne dair önemli bir eleştiri sunuyor. sosyal medya ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte, insanların birbirlerinin hayatlarını takip etmesi ve kontrol etmesi oldukça kolay hale geldi. bu durum, mahremiyet kavramının zedelenmesine ve takip edilme korkusunun artmasına yol açıyor.
    martha ve richard arasındaki ilişki, toksik bir ilişkinin tüm özelliklerini barındırıyor. martha, richard'ı kontrol etmeye ve ona bağımlı hale getirmeye çalışıyor. richard ise bu durumdan hoşlanmasa da martha'dan tam olarak kopamayarak bir kısır döngüye giriyor. dizi, bu tür toksik ilişkilerin psikolojik etkilerine de değiniyor. martha'nın obsesif davranışları ve richard'ın yaşadığı travma, izleyiciye bu tür ilişkilerin ne kadar zarar verici olabileceğini gösteriyor.
    martha karakteri, geleneksel kadınlık rollerinden sıyrılan ve oldukça güçlü bir kadın figürü olarak karşımıza çıkıyor. martha, richard'ı elde etmek için her şeyi yapmaya hazır ve bu uğurda oldukça kararlı. bu durum, toplumda yerleşmiş olan kadınlık algısına dair bir meydan okuma olarak yorumlanabilir.
    sadece gerilim dolu bir hikaye olmanın ötesinde, günümüz toplumunda var olan birçok önemli sosyolojik sorunu da ele alan bir dizi. takip ve obsesyon, toksik ilişkiler, kadın kimliği ve güç dinamikleri, ünlü olmanın bedeli gibi temalar, diziyi oldukça derinlikli ve düşündürücü kılıyor.
  • bok gibi dizi.
  • sosyal medya gündeminden düşmedi diye izledim daha doğrusu izleyemedim. akıcı değil, gereksiz uzatılmış. sonunu da merak etmiyorum 2. bölümü zor bitirdim.
  • beğendiğim bir netflix dizisi. konu, işlenişi, hissettirdikleri... izleyin.
  • bir balon rüzgarına kapılıp bakayım dedim. ama yok hitap etmeyince zorlamadan vedalaşmak en iyisi.
  • herkes dizinin konusunu eleştirmiş ama dizideki karakterin hissettiği duygu durumlarını çok iyi izleyiciye aktarmasındayım.
    diziyi mutlaka izleyin der miyim hayır,
    ama geçenlerde izlediğim kürekçi çocuklar filmi de yine aynı şekilde yaşadıkları duyguları izleyiciye çok iyi yansıtmış. bunu mutlaka izleyin derim.
  • sıkıcı bir dizi çok gereksiz uzatmışlar 90 dklık filmlik senaryo pr için yazıyor sanırım çoğu eminim izlemediler bile
  • cinsel şiddete uğrayan erkek olunca nasıl da her yere aman dikkat bayrağı asmışlar.

son derece aptal bir adamın kendisinden daha da aptal hikayesi. ama en azından kendine karşı dürüst. izledim bitti ve öeeeeef oldum. tam da öyle bir dizi. öeeeeef. cidden yordu.

hem yavaş işleyiş hem tekrara düşülmesi. bu kadar aptal olamazsın darlanması. neyse. iyi seyirler

ayrica

kadının yaptığı her şeyi çocuklukta yaşadığı anne baba kavgasına bağlanması rahatsız edici ve oldu canım hıhı
  • en kisa zamanda baslayacagim cok konusuldu merak ediyorum
  • uzun zamandır bir diziye başlayamayan ben, başlasam da hemen sıkılıp bırakan yine ben, bu mini diziyi bir kerede oturup izleyen yine ben. muhteşem bir dizi diyemem ama izletiyor kendini, önce marthaya kızıyosun, sonra elemana, sonra elemana üzülüyorsun hele ki o duş sahnesi :( neye kızıp neye üzüleceğimi şaşırdım. dizide çok sağlam bir kadın (trans kadın) var o da teri, ulan bu karakterde bir kadına neden rastlayamıyorum? gayet izlenir, hafiften requiem for a dream havası da var.
32 entry daha
hesabın var mı? giriş yap