aynı isimde "gibi" başlığı da var
14187 entry daha
  • 3. sezon baya kötüydü ya.
  • sezon finalinde mimik oynatmayan dizi zorlama bi sezon zorlama konular yakışmadı
  • m.ö. 2998-2997 eğitim öğretim yılı

--- spoiler ---

yazı: seslerin çizilmiş hali.

bu cümle dışında güzel bir şey duymadık çok şükür. rahatsız edici filmler kategorisine giren bir bölüm. öğretmen sınıfa girince ayağa kalkmalar, tarz olan öğrenciye tarz olmanın okulda yasak olduğunu babasına söver gibi bağır çağır hatırlatılması, sorgusuz sualsiz 'benden sonra tekrar et'tirmeler, müfettiş gelecek diye, silsile halinde, aslında okuldan pek de bir şey anlamayan bir müdürün öğretmene yüklenmesi ve öğretmenin de öğrencilere zorla ve hile ile ezbere öğretimlerle müfettişe yarandırma çabası, müfettişin öğretmene 'gerizekalı' diye hakaret etmesi, öğrencilere aslan gibi kükreyen öğretmenin müfettiş karşısında minik bir kedi yavrusuna dönmesi...

yazıyı yılmaz'dan öğrenen ersoy ve ilkkan'ın ölümle burun buruna gelmesi, onları ölümden kurtaran cellatlarına dua etmeleri, ile eğitimde, devlet erkanında ne kadar dalkavukluk, kokuşmuşluk varsa gözümüze soktular sağ olsunlar.
    --- spoiler ---
  • adamlar 1 sezon yapıp tadında bırakacaktı, ısrar ettiniz, disney 100 milyon tl teklif etti reddetiler, ısrar ısrar derken 1 sezon daha yaptılar, yine ısrar ettiniz, nihayetinde boku çıktı. bırakın da adamlar bir nefes alsın bu kafalar emrivakiye gelemez, gelirse böyle boku çıkar.
  • enfes bir sezon finaliydi.
    --- spoiler ---

son sahnede ilkkanin yazdigi " bunu yazan tosun okuyana kosun "
    --- spoiler ---
  • 4x10 muhteşem olmuş. zaten tarih içerikli tüm bölümler efsane oluyor. ilkan'ın ilk chatleşmeyi bulması ise ayrıca güldürmüştür. müzikleriyle ve çekim teknikleriyle insana huzur veren bölüm oldu. o dönemin mezopotomyasını bunun kadar iyi hissettirebilecek bir yapım çok azdır.

anadilimin türkçe olmasına sevinmemi sağlayan yapımdır. umarım 10.cu sezona kadar çekilir.

--- spoiler ---

son sahnede yılmaz'a verilen tablette bence "bunu yazan tosun, okuyana kosun." yazıyordu. :)
    --- spoiler ---
  • paraya kıysalarda sadece antik çağlara özel full bir sezon yapsalar çok güzel olur.
  • --- 4*10 ---
    nehre kapıldığı için dersi kaçıran kuşkidangaşer, gabonumuzun eski başkanı omar bongo'yu hatırlattı. umut sarıkaya

--- 4*10 ---
  • son 4 bolumu cok basarili buldum. final bolumu atin bulunusu kadar komikti benim için begenmeyip israrla izleyenlere onerim cok basit: izlememeleri. vaktiniz degerli sevmediginiz bir diziyi izleyip kendinizi uzmeyin. kendi adima bir sonraki sezonu da merakla bekliyorum.
  • bir tarihçi olarak sezon finalinde yer alan detayları takdir ettiğim dizi.
3941 entry daha
hesabın var mı? giriş yap