• 27 temmuz 2007 seçimlerinden evvelki şahin milliyetçi yayın çizgisinden, akp'nin ikinci iktidar döneminde dönüştüğü milleytçi/islamcı/liberal potpuriye emperyalizmin zaman/taraf ikilisinden sonra en sevdiği gazete. bakıyoruz ne demiş deniz öğüt:

"işte şimdi, habertürk gazete ve televizyonu, türkiye'nin neoliberal restorasyon döneminin esas kitlesel medya gücü olmak istercesine bu üç fikriyatı, bu üç fikriyatın kişilerini bünyesinde birleştirmeye soyunuyor. bunu bilinçli mi yaptığı yoksa içgüdüsel mi gittiği tartışılır ama habertürk'ün akp iktidarı eliyle kurulmaya çalışılan yeni tip rejimin yaratmaya çalıştığı hakim ideolojik ortam bakımından dikkate alınması gerektiğini sanıyorum. farklı hakim sınıf kesimlerinden de oraya bir yönelim, orayı bir tür "ortak platform" olarak olarak kullanma eğilimi görüyorum.

türkiye'nin şu altüst oluş döneminde hakim sınıflar bir yandan dalaşırken, bir yandan da sevişiyor. ortak zeminlerini yitirmemeye, onarmaya, yeni bir düzlemde kurmaya çalışıyorlar. habertürk bu ihtiyaca bir tür yanıt gibi. islamcılık? bulunur. milliyetçilik? tabii. liberalizm? ondan zaten çok var! ve bu sulu salçaya bir kase gibi şeklini veren emperyalizm taraftarlığı. habertürk'ün gerek tv gerek gazetesinde zaten ayan beyan emperyalizm yandaşlığı..."

http://www.yarinlar.net/…-salcasi-k-deniz-ogut.html
  • (bkz: #18760806)
    (bkz: #18743399)
  • bu kanalın düsturu şu şekildedir: büyük puntolarla yaz türkiye nereye gidiyor, evrim tartışılıyor, akp chp karşı karşıya, ermeni iddiaları vs. koy yiğit bulut'u koy fatih altaylı'yı yap popülizmi.
  • total grubuna program sokmakta pek başarılı değilken a/b'de günde yaklaşık 10-15 arası programı ilk 100 içerisinde yer alır. haber kanalı olduğu için mi iki grup arası bu kadar fark vardır yoksa yayın politikasından mı bilinmemekte.
  • 1 mayıs yayınıyla takdir kazanmış tv.
  • 1 mayıs sabahı detaylı şekilde canlı yayın yapan tek haber kanalı. öncelikle bu konuda kendilerini tebrik etmek gerekir.

lakin söylemeden geçemeyeceğim bir şey var. özellikle de muhabirleri için.

bu nasıl bir haberciliktir arkadaş. ben bunca yıllık ömrümde pek çok yalaka gördüm, pek çok yaranma hareketine şahit oldum ama siz bunu canlı yayında yaparak aştınız.

elemanlar taksim'de, bunlara bağlanıp gelişmeleri istiyorlar, arkadaşın lafa girişi zaten ofsayt'' ee bıdı bıdı ben her şeyden önce yiğit bulut'la gurur duyduğumu söylemek istiyorum, ne kadar cesurca konuşuyor, kimsenin söyleyemediklerini söylüyor, onurlandım falan filan''.

e tabi kameralar bu arada yiğidimizi de gösteriyor, hani 80'lerin amerikan filmlerinde pişkin pişkin gülen zengin borsacılar vardı, aynen öyle bu yağlanmanın zevkini çıkarıyor.

usta, bugün 1 mayıs, her şeyden önce emeğin günü, lan bari böyle bir günde o dilini yalamak için değil de işin için kullan. vallahi bir ara ekrandan salya akmaya başlayacak diye bekledim.

pes vallahi pes!
  • oğuz aral'ı ve avniyi tanımayan otuz yıllık gazetecileri bünyesinde bulunduran medya şeysi.
  • readon tv'de adult olarak işaretli kanal/radyo.
  • internet sayfası bazı internet siteleri gibi durmadan kendini yenileyebilen gastemsidir. internetteki reklam gelirlerinin hesaplanmasında sayfaya tıklama kriterinin de olduğu malum. eğer habertürk'ün sitesine reklam veren şirkerlerdenseniz bilin ki site kendiliğinden refresh yapıyor, üstelik haber maber de güncellenmiyor, bahanesi nedir bilemeyeceğim...
  • firefox ile bağlanıldığında sürekli olarak haberturk cep'in geldiği internet gazetesi.

bir tür "bug" sanırsam.
hesabın var mı? giriş yap