• bazen biri o kadar özlenir ki , özlenen bilse yokluğundan utanır
  • dönem dönemdir.

katranı kaynatsan olur mu şeker, cinsini siktiğim cinsine çeker.
  • "ne kadar ısıtırsan ısıt, su yine ateşi söndürür."
  • ıslak parmak uçlarıyla, bir zeminin(veya herhangi bir yüzeyin) ıslak olup olmadığını test ve kontrol edemezsiniz. kaynak: dokunma duyumuz : )
  • “yaşamında en zor işin, kendi yolunu yürümek olacak — ve, ilişkin olan, önem ve değer verdiğin kişilere, bunu anlatmak: yaşamının, yaşadığın kadarıyla, yalnızca senin yaşamın olduğunu; aynı şeyin onlar için de geçerli olduğunu; ilişkide olmanın da, bu temel gerekliliği engellemediğini, engellememesi gerektiğini…
    ama, anlatamayacaksın ki…
    —çünkü, daha kendin bile gereğince anlamamış olacaksın bunu…” oruç aruoba
  • "dünyada ortak dna'larımız olan canlılarla iletişim kuramıyoruz ve zeki bir yaşam biçiminin bizimle iletişim kuracağına inanıyoruz."

neil degrasse tyson

• “ok ancak geri çekerek atılır.hayat seni zorluklarla geri çekiyorsa, seni daha büyük bir şeye fırlatacağı içindir.
    nişan almaya devam et."
    (bkz: paulo coelho)
  • nasıl yaşadım on yıl bu evde? bir gün duvara bir resim asmak gelmedi mi içimden? ben ne yaptım. kimse de uyarmadı beni.işte sonunda anlamsız biri oldum. işte sonum geldi. kötü bir resim asarım korkusuyla hiç resim asmadım; kötü yaşarım korkusuyla hiç yaşamadım...
    oğuz atay/ tutunamayanlar
  • "olduğu kadar/olmadığı kader" (bazen devamı da "aradaki fark keder" diye geldiğinde olmuyor değil)
  • - "kırılmamış tek hayalimsin."*
hesabın var mı? giriş yap