• söz müzik feridun düzağaç...yalnızlığının her hakkı ona aitmiş...

"...
    sonsuz yolculuğuma seni son durak sandım
    şarkılardan mirastı aşk: inandım
    ararsam bulurum sandım
    bulunca durulurum
    durulmuyor denizim

gelirsen diner sandığım bu yalnızlık
    durulmuyor durulmuyor

kaoslarım girdaplarım labirentlerim
    nice nice dertlerim var

içimden şehirler geçiyor
    her durakta duruyor
    inmiyorsun

seni en sıcak ben öperdim
    kim bilir
    ama sen bilmiyorsun
    ..."
  • feridun düzağacın "en sewdiğim we bir gün müziği bıraktığımda beni bu şarkıyla hatırlasınlar" dediği şahane bir şarkı
  • "içimden şehirler geçiyor
    her durakta duruyor
    inmiyorsun"

başka söze ne gerek var ki..
  • uzaktaki sevgilinin kalp atışları.
    (bkz: #5357867)
  • gelirsen diner sandığım bu yalnızlık
    durulmuyor durulmuyor

diyip de hislerime tercüman olmuş en bir leziz feridun düzağaç şarkılarından biridir.
    (bkz: yokluğun da varlığın da yetmiyor)
  • şu anki ben'e az çok, iyi kötü katkıda bulunan, yapımda ve yayında emeği geçen, uzun veya kısa yaşadığım şehirleri düşünüyorum; milas, ankara, aydın, eskişehir, tampere, torino, istanbul. hepsinin yeri ayrı olsa da, içimden milas ve eskişehir geçiyor sık sık. birinde büyütüldüm, diğerinde büyüdüm. çünkü ikisinde de aşık oldum.
  • gelmiş gecmis en iyi söz ve müzik olarak ilk 10 a giren sarkidir.. zaten diger 9 sarkida ayni besteciye ait..
    (bkz: feridun duzagac)
  • olmamış yada olamamış bir ilişkinin gerçekten de olamayacağının farkındalığını yaşatan fd klasiği.

burada yazılmıs tüm entry'ler de şarkının güzelliğinin hakkını verecek kadar güzel yazılmış kanımca, tümünü tek tek okudum.

tekrar tekrar düşündürmeyi başaran "içimden şehirler geçiyor, her durakta duruyor inmiyorsun" sözleridir sanırım klasikleştiren bu parçayı..

iyiki varsın fd..
  • tüyleri diken diken eden şaheser tadında bir şarkı. *
  • feridun düzağaç'ın son albümü "tüm hakları yalnızlığıma aittir" de albüm sıralamasında 5. güzellik sıralamasında ilk sıralarda bulunan şarkısı
hesabın var mı? giriş yap