65 entry daha
  • ilk kez gittim.
    cehennemin dibine yapmislar.
    arabasiz gidilisi:
    tabii metro hak getire. yani yok.
    kizilayda koton magazasinin yanindan ilerlediginizde mamak otobusleri kalkiyor. nato vega'ya gidene bineceksiniz. mamak son durak. git allah git. yol bitmiyor. 1 saat en az surmustur. pis, ici hic temizlenmeyen ankara otobusu tiklim tiklim dolu idi, haftaici mesai ya da okul cikisi filan olmayan o saatte.
    gittik, gittik , gittik yol bitmedi.
    yani arabaniz yoksa internetten bakin alin.
    neyse , 8 isvec koftesi, yaninda patates kizartmasi ve az brokoli garniture 110 lira verdim. ozlemisim ikea koftelerini.
    istanbul ikea ile karsilastirilamayacak kadar sikici.
    gene bi daha yeniden, istanbulun gozunu seveyim dedim.
    zorla cevap veren elemanlardan ve atmosferden hoslanmadim.
    en kotusu cikista kizilay yonune giden otobus bekleme yeri tarlanin ortasi gibi birsey. 10-15 buyuk bas hayvan boyutunda sokak kopegini yanimizdan firt firt gecerken korkuyla otobus bekledim.
    otobuse tam binerken ikinci basamakta kafasi guzel bi 20-30 yas arasi once erkek sandigim, sonradan kadin oldugunu gordugum biri arkadan belimi itti. ilerle demek istemis.
    istanbul iyi ki varsin.
    bu arada oralara bir suru bloklar dikmisler. site insaatlari yapiyorlar. oralarda oturacaklara simdiden sabir temenni ederim...
  • konum olarak doğukent bölgesinde olması bazı bölgedeki insanlara uzak gelebilir ancak gayet iyi bir noktada bulunmaktadır, sonuçta a101 veya bim vb market olmadığından herkese yakın yapılma ihtimali yoktur, olmaması da iyi birşeydir.
    otoparkın karşısında otobülerin son durakları bulunmaktadır, buradan bazı istikametlere ulaşım sağlayabilirisiniz, ön taraftaki kavşaktanda otobüslere biniş durakları bulunmaktadır, dolmuşlarda bu kavşaktan geçmektedir.
    şahsi araçları için ise ulaşım için alternatifler bulunmaktadır, batıketten, sincan dan, akyurt, çubuk hatta kırıkkaleden bile hızlı gelebileceğiz yollara yakındır (doğukent cad, samsun yolu, çevre yolu gibi)
    hemen karşısındaki site önünde bir çok ünlü mobilya markasının büyük mağazaları konumludur, avm içnde ve yakın çevrede bilindik hazır yemek restoranları, çerezci kahveci ve süpermarketler grosmarketler bulunmaktadır (metro market, ankagros, migros, çağdaş, çitlekçi, makbul, vb.)
    yakın zaman metro hattıda dibine kadar gelecektir.
    genelde şehirler batıya doğru gelişir ancak ikea nın ve benzeri markaların bu bölgede bulunması nedeniyle konumun hızlı gelişmekte görülmeketdir.
hesabın var mı? giriş yap