• vestel adlı ne olduğu belirsiz kurumun talebiyle gerçekleştirilmiş, soygun kararnamesi
  • şimdi 20.000 tl olmuş. sizin ben ananızı

malesef saçmalıktır. yurtdışından aldığınız bir cihazı sırf ülkede kullanın diye alınan öşür vergisi gibimsi bir şeydir. zaten kendi kazandığım parayla emeğini çekip aldığım şeye devletin "dur hele cihazının yarısı ya da çeyreği gadan da para vir" demesidir.
  • güzel olmuş ama eksik, keşke 3.havalimanına yurt dışından telefon getirenleri direkt siktikleri bir oda yapsalardı. vatandaş olarak yerinde hizmet hakkımız.
  • ne yaparız biz de, alırız alabildiğimiz high-end android telefonumuzu çakarız imei repairi. siz de temiz olsun ya diyen vatandaşın verdiği 170 liradan olursunuz.
  • cidden yuh amk. resmen yurt dışından gelen her ürüne sike sike para vereceksiniz demenin en net uygulaması.

170 liralardan 500 liraya çıkarmak ne demek? ayıptır yahu bu kadar da bariz soygunculuk olmaz.
  • 2007 senesinde telefon kaydımı parasız yapmıştım. geçenlerde bunun için devletin 170 tl para aldığını duymuş ohaa demiştim. şimdiyse birden 3 katına çıkmış. yuh diyorum.
  • bugünkü resmi gazete'de yayımlanan cumhurbaşkanı kararıyla gerçekleşen.

http://www.resmigazete.gov.tr/…8/11/20181109-18.pdf

hayaldi, gerçek oldu
    (bkz: imei kayıt ücretinin 600 lira olması)

edit: başlığın ilk entry'si olması nedeniyle bazı suserler mesaj gönderdi, burada yer vermek gerekir.

@shadowfollower (bkz: #83148066) entry'sinde
    "bu durumun sebebi sadece vestel değil, mobil iletişim araçları ve bilgi teknolojileri iş adamları derneği başkanı mustafa kemal turnacı'nın geçen ay yaptığı bir açıklama vardı. benim tahminim bunun üzerine artış yapıldı." demiş.

@nenetes der ki:
    "bu ücret enflasyon sepetinde midir acaba? bence sepette değil ki bu 3 kat zammı anında basabiliyorlar rahatlıkla"

imei numarasının değiştirilmesiyle ilgili olarak @allahiniz yok mu ulaaan "artık sürekli denetim yapıyorlar. başka telefondan imei atınca 2-3 ay sonra direk kapanıyor cihaz." demiş.

imei değiştirmek yasadışı bir işlem, siz yapmayın sakın. *
  • kaçak olarak getirilen cep telefonlarının sayısının patlamasından başka işe yaramayacaktır.
    mediatek işlemcili cihazların çoğunda imei değiştirilebiliyor bildiğim kadarıyla.
  • bence yurtdisindan telefon getirenin evine kayyum atansin. yada bu satilamayan konutlardan suan ki faiz orani ile zorla borclandirilip ev aldirilsin. lan dalga geciyorum ama birkac sene once dalga gectigim hersey gerceklesiyor.
  • yine halkı illegal yollara teşvik edip, vergiden zarar edicekler. neden bu ortadoğu ülkesine bir tane vizyon sahibi idareci gelmez ki?
hesabın var mı? giriş yap