• frekans israfı cem küçük beyefendinin az önce habertürk canlı yayınında ek gösterge değişikliğini yorumlarken ifade ettiği söz. sözüm ona sosyal devletten girmiş de bilmeden komünizmden çıkmış.

umarım hastalandığında muayene olacak bir inşaat işçisi bulamazsın küçük efendi.

edit: kaynak
  • insaat işçisi daha çok aldığı için şu an belki zam gelir diye sevindim
  • doktorlar gitmeye devam ederse inşaat işçisine muayene olur artık!
  • cumhurbaşkanı ve onun yalakları da aynı maaşı alacaksa olabilir...
  • doktor maaşları asgari ücret seviyesine çekilsin de, siz de rahatlayın, biz de..!
    hatta şöyle yapalım, muayene olan hastaya doktor para versin! ne de olsa hekimlik gönül işi değilmiydi!
    edit :bir hekim olarak, ben bir hekimim demeye utanır olduk! eğitimin, bilimin bu kadar aşağılandigi başka bir dönem olmamıştır. buna neden olanlar utansın!! diyecek başka bir şey yok! yazık!
  • inşaat amelesi günlük 350 tl den başlıyor. eğer bir doktor kadar bu işle ilgilendiyse usta sayılıyor ve günlük 1000 tl ye kadar iş buluyorlar.

biçoğuna türkiyedeki ücretler az geliyor. azerbeycan ve diğer türk cumhuriyetleri ile arap ülkelerine gidiyorlar en düşük aylık bin dolar alıyorlar, yeme içme ve sigorta da olunca oraları tercih ediyorlar.

benim 13 yıllık doktor kardeşim ayda 8 nöbet tutarak 17 bin tl alıyor.

yurt dışından gelince iş bulamamıştım. bir sene boyunca dolmuş şöförlüğü, ingilizce öğretmenliği ve beyaz eşya tamirciliği yaptım aylık kazancım 3 öğretmen maaşının üzerindeydi.

düzenli iş olsun deyip bu tür işleri bıraktım. gençken devam etmeliymişim.

kafami sikeyim.
  • isveç'e oluyormuş da özeniyomuş da. orada inşaat işçisinin de doktorun da kazandığı paranın anlamı var. sosyal devlet refahı yayar. adam herkes sefalet çekiyor diye eşitlikten bahsediyor. bravo! doktoru da işçisi de fakirlikte eşitlendi. aklı olan genç bu saatten sonra tıp yazmaz. dünyaya daha kolay entegre olunabilecek, bilişim sektöründe artık meslek edinmek en mantıklısı. bundan 20 sene sonra artık insanların en basit ameliyatlarda, hastalıklarda bile anormal ücretlendirme olunca meslek belki tekrar değerlenir.
  • cem küçük denilen ...de en fazla doktor maaşı alacaksa kabul ediyorum.
  • her iki kesim de o maaşla insanca yaşayabileceklerse, haftada 2 gün et, 2 gün balık yiyebilecekse,emekli ikramiyesiyle evini, 1 yıllık maaşıyla arabasını alabilecekse, her sene en az 1 yurtdışı 3 yurt içi 1er haftalık tatilini bütçesini zorlamadan yapabilecekse, arabada gaza basarken korkmayacaksa yazılımcıları da ekleyin o listeye. ben razıyım.

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap