• instagram da üretici olduğunu söyleyen birinin yazısına denk geldim. söylediğine göre bu sene bir tür böcekten dolayı istenilen kalitede ve miktarda kestane olmamış. olanlar da lezzetsizmis. ayrıca piyasada 200-250 tl altında olanlarin da çin kestanesi olduğu söyleniyor.
  • evet bu sene fiyatı en az 3 katına çıkmış emsalsiz yiyecek.
    piyasada kafam kadar, ülkemize yemlik olarak gelen ucuz kestaneler çin kestanesiymiş. pişmesi zor tatsız.
    bu sene a101 ürünleri çok güzel.
    180 den açtıkları fiyat 150lere iniyor kampanya günleri.
  • fiyatlarının yüksek olduğundan veryansın eden insanlara işin arka planını, dilimin döndüğünce, anlatmak istediğim über yiyecek.

kestane ağaçları yüksektir, hatta çok yüksek. apartman yanında ufak kalır.(simav civarındadırlar)
    ağaca çıkacak insan deli olmalıdır bence. her sene bir düzüne insan ağaçtan düşüp ölür. hatta yakın bir tanıdığım belini kırdı.
    ürünü toplayınca bitmiyor onun satım aşamasına kadar geçen süre ve işlemi uzun ve zor.
    araya komisyoncularda giriyor. gerçi ben üretim yerine gittiğimde 300? vermiştim.
    bunun sizin ayağınıza olan naklini falan hesaba kattığınızda. bu piyasa da kestane yemek şanstır. normalde yememeniz gereken bir ürün.
  • zamanında ankara'da bir oturuşta 2 kiloya yakın yemiştim bir seyyar kestanecide. tabi aralıksız olmadı, belki bir saatten fazla sürdü.

kestaneci o zamanlar 45 yaş civarındaydı. babası da kestaneciymiş, ufacık çocukken onun yanında başlamış. hep bu işi yapmış. bana demişti ki "bu yaşıma kadar senin kadar çok yiyen, senin kadar çok seven görmedim" diye...

şimdi uzun zamandır düşük karb'lı, temiz besleniyorum. bir gün baştan çıkarsam, ki umarım çıkmam, oturup yine yerim 1.5-2 kilo. özledim amk. kendisi olur, şekeri olur, hepsi olur...
  • şekerini bu mevsimde bıkmadan tükettiğim muhteşem yiyecek. camekânlarda gördüğüm şu cümleye bayılıyorum: “ kestane şekeri gelmiştir.”
  • bu kiş 250-300 lira idi kilosu.
    çüşş..
  • dün akşam eşimle yarım kilo yemişizdir,oğlum da 2.3 tane yedi.

ama ben özel günümdeydim ayrıca,sabah kalktığımda deliler gibi kıvrandım gaz sancısın dan karnım bildiğin taş oldu dokunamıyorum.

biraz daha devam etse dr a gidecektim o derece,geçen sene de başıma geldi akıllanmamışım demek..bu kadar gaz yapar mı yaa..?
hesabın var mı? giriş yap