• antibiyotik almak yada antibiyotigi yutmak kelimeleri yerine sozlugumuze "antibiyotigi çatal biçakla yemek" kavramini sokmuş olan devasal ilaç.
  • bir fil için küçük ama insanlar için son derece büyük ebatlara sahip olan antibiyotik
  • o kadar büyük ki, bademcik enfeksiyonu durumunda; zaten şişmiş, enfeksiyondan ikiz dingillere dönmüş bademciklerin arasından geçirebilmek işkence gibidir bunu.
  • alınmadan önce penisiline karşı alerjinin olmadığından emin olunması gereken ilaç. bademcik iltihabı tespiti sonrası kulak burun boğaz doktoru bu ilacı kullanmamı söyledi. ilk dozu aldıktan bir saat sonra avuç içlerimden başlayarak tüm vücuduma yayılan inanılmaz bir kaşıntı başladı. kaşıntıyı takip eden yoğun bir döküntü ile acile gittim, meğerse penisiline alerjim varmış. doktorun söylediğine göre de penisilin duyarlılığını tespit eden bir test yokmuş ve içilen ilaca karşı gösterilen reaksiyon sonucu gözlemlenirmiş. ve dedi ki bir şey olacak olsaydı çoktan olurdu gel ilacı değiştirelim. bir anda hayatımızın ne kadar ucuz olduğu ve bademcik iltihabı için verilen bir ilaçtan dolayı başımıza gelebilecek türlü kötü sonuçlara katlanabileceğimizi farkettim. bundan sonra her hangi bir ilacı almadan önce iki kere düşüneceğim.
  • 20lik dişimin şişmesiyle buluştuğum antibiyotik. 2 gündür diş ağrısı hayatımı kabusa çevirmişken bunun bir an önce etkisini göstererek bünyeme bayram havası yaşatmasını umuyorum.
  • özellikle yumuşak doku iltihaplarında son derece başarılı bir antibiyotik. gripin ile büyümüş bir nesil için gayet makul ebatlara sahip de denebilir.
  • ayılar için tasarlanmış gibi duran ama her nasılsa reçeteyle insanların hizmetine sunulan antibiyotik. 1000 mg, insan içecek olm bunu. tarkan'ın filminde girdiği volkanik havuza benzer bir deneyim. ya kemiklerinizi kırar ya da sizi dünyanın en kuvvetli insanı yapar.
  • ilac degil zehir amina kodugum. bunu su haliyle ilac diye piyasaya surmus olmalari ilac sektoru adina utanc kaynagi olmali. bu kadar keskin yan etkileri olan, hayati yasanilmaz hale getiren baska bir ilac deneyimlemedim simdiye dek.

iyilesmek icin icip, daha kotu hale getiren ilac mi olur ya. ictikten 10 dk sonra atesini anasinin amina firlatiyor, bas agrin dayanilmaz derecede, gorme yetin kayboluyor, nefes almaya dermanin olmuyor. bunlar fiziksel etkiler ki ben ruhsal etkisinin oldugunu da iddia ediyorum. olmek istiyorsun, takatin olmadigi icin olemiyorsun oyle dusun.

bunun formulunu yeniden ayarlasinlar, sikerim sizin yapacaginiz ilaci.
  • mideyi fena biçimde yakan, ishal yapan, devasa boyutuyla yutması zor olan ilaç.
  • bilim ilaç tarafından üretilen, ismini içeriğindeki etken maddeler olan klavulanik asit ve amoksisilinden alan, geniş spektrumlu, yerli antibiyotik. 1994 yılında fiyatı o zamanın parasıyla 580 bin lira idi. o zamandan bu zamana fiyatı çok değişti, ama ambalajı hiç değişmedi.

1-tekrarlayan bademcik iltihabı, sinüzit, orta kulak iltihabı gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının,
    2-kronik bronşit, akciğer iltihabı gibi alt solunum yolu enfeksiyonlarının,
    3-idrar yolu iltihabı, üretra iltihabı, böbreklerin bakteriyel iltihabı gibi üreme organları ve idrar yolları enfeksiyonlarının,
    4-çıban ve yara enfeksiyonları gibi deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarının,
    5-diş abseleri gibi diş ve dişeti ile ilgili enfeksiyonların,

tedavisinde kullanılır. reçete ile satılır.

https://www.nsncenter.com/nsn/6505-27-000-6099
hesabın var mı? giriş yap