• kırıkkale’de yapılan ve seçimin nabzın tutmaya çalışan ve seçmene 3 adayın cb adaylığı (ince, kılıçdaroğlu, erdoğan) ve oy tercihleri sorulduğunda 70’lik bir bey amcanın ağzından dökülen birebir olmamakla birlikte benzer söz öbeği. merak edenler gider bakar oraya. şundan eminim ki iç anadolu bölgesi ve muhafazakar şehirler özelinde bu amca gibi düşünen yığınlar var. bilemiyorum altan, bilemiyorum. bıkmadan, sıkılmadan yine ve yeniden aktroll damgası yesek de bilemiyorum altan. bilemiyorum.
  • meral akşener'in anlatmak istediği buydu. kadın kendini değil memleketi düşündü. fatih altaylı da kılıçdaroğlu'nu kaç defa uyardı. etrafındaki gaz verme ustalarına kanarak bu ölümcül hatayı yapmaması için. o gene gitti tam tersini yaptı.

10 seçim kaybetmişsin.. 11.seçimi kaybetmek için mi aday oluyorsun 75 yaşında?

seçilemeyeceksin. ülkenin ölüm kalım seçiminde kendi çıkarlarını düşünmeyecektin.
  • seçim akşamı balkon konuşması izlerken sırf kendi menfaati uğruna 10 kez yenilmiş en zayıf adayı seçime koyanlar bedelini öder mi bilmem ama olan ülkenin 5 yılına daha oldu.

imamoğlu'nun karadeniz, yavaş'ın da iç anadolu'da ciddi potansiyeli vardı. üstelik karadeniz akp, iç anadolu akp-mhp demek. buradan oy almak aynı zamanda onlardan da eksi oy demekti. sadece bölgesel bazda da konuşmuyorum. genel olarak ülkenin batısındaki ya da büyük şehirlerdeki akp'liler bile sempatik bakıyor o vermeyi düşünüyordu. bizzat çevremde akp'liliği ile bilinen tipler normalde kk falan düşüncesinde erdoğan diyip konuyu kapatırken imamoğlu, yavaş falan denildiğinde o katılıkları gidip aynı paydalarda buluşuyorduk. bak imamoğlu'na yavaş'a olursa ver falan diyip kayıyorlardı yavaştan. tam kıvama gelmişken ve rte'den bıkan da çok varken şimdi hepsi kürkçü dükkanına mecburi geri dönüş yaptı ve konu kapandı. benim şuan kk'ya oy ver diyecek konu açacak bile yüzüm yok. ayrıca muhalif seçmenin de en mutabık olduğu firesiz oy vereceği adaylardı bunlar. tüm bu sebeplerden dolayı seçim sonrası anlarsınız rte ve bahçeli'nin neden deli gibi kk istediğini.

not: hala gözünü kapamaya işinize gelmeyen bir şey okudu mu troll ya da akp'li diyip geçiştirmeye devam edin. bunlar ne olursa olsun akp'ye verir diyenler ankara seçiminde ankara'nın en akp tabanlı görülen yerlerinden mansur yavaş'a nasıl çatır çatır oy çıktığına bakabilir. dayı akp'ye körü körüne bağlı biri olsaydı niye alengirli cevap vermekle uğraşsın akp der erdoğan der seviyorum der geçer. düz adam bunlar.
  • yukarıda iki yazar görüyorum.

biri bence trol, hala bir kaç kişinin dediğini tüm ülkeye genelliyor. millet ittifakına vermeyip, m.ince gibi ya da diğer adaylar dururken tayyip'e oy vereceğim diyorsa sadece bahanesi olmuştur.

ben oy verecektim ama şu nedene tepkim için erdoğan'a vereceğim.
    imamoğlu aday olsaydı bu defa hdp'ye yakın diye erdoğan'a verirdi.
    mansur olsaydı, ülkeyi yönetemez diye ya da başka bir neden bularak erdoğan'a verirdi.

diğer yazar hala 10 seçim kaybetmişsin ayağında. kaybettiği 10 seçimi editleyip yazsın da görelim.

edit 1 : 3. yazar da bölgeden girmiş. mansur'un iç anadolu'da imamoğlu'nun karadeniz'de desteği varmış
    arkadaşım mansur aday olsaydı iyi partiden daha çok oy alan hdp'den ikinci turda oy alamazdın.
    imamoğlu olsaydı zaten cezası onanacaktı ve tayyip erdoğan seçime tek başına girecekti.

bu nedenle kılıçdaroğlu başkanlığında imamoğlu ve yavaş fikri en güzel fikir.
  • ekmeğin 40 tl olması için benim de yapacağım bir çeşit isyankarlık, baş kaldırma.

edit: ironiden anlamayan nesle...
  • kim olursa olsun rte'ye oy verecek amcadır. kimse kimseyi kandırmasın hadi ikisini beğenmiyorsun o zaman ince'ye atarsın. hiçbiri hitap etmiyorsa oy vermezsin en azından protesto ettim dersin.

bu ülkedeki bazı insanlar chp ismini duymaya dayanamıyor. onlar için adayın önemi yok chp camileri ahır yaptı derler seçim günü.
  • "mansur veya ekrem olsa verirdim rte'ye vereceğim" diyen yalan söylüyordur. hepimiz farkındayız ki aslında her halükarda rte'ye oy verecekler her şeye rağmen ama tepki almayalım, bize akkoyun demesinler, bak biz de düşünüyoruz aslında diyormuş gibi yapmak için bunu diyorlar. çünkü süzme anadolu irfanı budur. pasif agresif son ana kadar uyumlu gibi görünüp son dakika sizi kıç üstü bırakan insanlardır bunlar. fikirleri değil inançları vardır ve kendilerine en çok benzeyene oy verirler. hem aslında vermeyecektik ona ama kılıçdar olmadı diyerek bir de kılçık atarlar. efendim bırakın çektirsin gitsinler.
  • o kafadaki bir seçmen, mansur ya da ekrem aday olsa bile yine erdoğan'a verirdi..

depremde 3-4 çocuğunu kaybeden adamın hala iktidarı savunduğunu izledim. bu tür seçmenler zaten muhalefetin hedef kitlesinde olmamalı.
  • değil mansur ekrem, atatürk gelse rteye verecek kesim onlar. şu sıra deli gibi sokak röportajı izliyorum, ve yüzlerce akp'li olup kılıçdara oy vereceğini söyleyen vatandaş gördüm. o %30luk kesime bir şey yapılamaz, umudu kesmeyin. 2018de %50yi zor geçti erdoğan, bu seçim bir dönüm noktası olacak.
  • insanlar birine oy vermeyi kafaya koymuşsa verir, vermemeye kafaya koymuşsa da vermez gerisi bahane ve teferruat tır .
hesabın var mı? giriş yap