• tavsiye üzerine başladığım, izlerken uyuyakaldığım netflix yapımı.
    ben başka bir şey mi izledim? gerçekten çok sıkıcı ve yavaş.
    bir şans da gündüz gözüyle binge izleme yaparak vereceğim bakalım.
  • böylesine salak bir katili bile yakalamayı becerememişler. katili bulma süreci o kadar ağır ilerlemiş ki çatladım izlerken. ah o adamı bana vereceklerdi var ya o zaman görürdü vahşi cinayet nasıl işlenir. ruh hastası it
  • kendisinin zihin dünyası hala aydınlatılamamış nevi şahsına münhasır seri katil, psikopat. belgeselini izleyecek olanlar için şiddet ve gerilim dozunun yüksek olduğunu, mide bulandıran şeyler görebileceğinizi söyleyelim.
  • 2021 yapımlı, bir seri katil olan richard ramirez'in yakalanış hikayesini anlatan mini belgesel dizi.

bir solukta izledim, gayet sürükleyici yapmışlar. belgesel hakkında diyebileceğim tek bişey var. bu hayat, onlarca insanı ayırt etmeden ve hiç bir kategoriye bağlamadan öldürmüş olan ruh hastası bir orospu çocuğuna bile tapan, mektup gönderen, çıplak fotoğraflarla süsleyen ve hatta evlenen ruh hastası orospularla dolu. benim gözümde richard ramirez neyse bu orospuların da onlardan hiç bir farkı yok. hepsinin anasını sikeyim, ruhunu siktiğimin hastaları.

son olarak frank salerno, üstad o nasıl bir ses tonu, nasıl bir karizmatikliktir.
  • yorumların aksine hiç beğenmediğim belgesel. gerçi daha üçüncü bölümün başındayım ama mevzunun işleniş şekli aşırı derecede sıkıcı.
    sürekli her şeyi dramatize etmişler. esas dedektif abilerin sürekli sağa sola bakıp, araba sürüp, içkisini yudumlayıp poz kestiği sahnelerden, asıl konuya giremiyoruz bir türlü.
    canlandırmalar falan çok iyi, insanı içine alıyor. ama bu kadar broll kullanmak zorunda mıydınız gerçekten? içim şişti her şeyi yakın ve ağır çekim izlemekten (ki 1,5x hızda izliyorum).
    bir şeyi anlatırken de sanki tiyatroda gibi anlatıyor herkes:
    'oh, no, hey, john john! whats up john hey hey!'
    ya da
    'o an kalktım, silahımı kılıfından çıkardım, omzumu duvara yasladım, kolumu dikleştirdim, tüm evi aradım, kimse yoktu, silahı masaya koydum, televizyonu açıp bir şey izlemeye başladım'
    abi noluyor bana niye bu kadar teatral detaylar veriyorsunuz gözünüzü seveyim... anlatın geçin mevzuyu. katil orda haftada 10 kişiyi biçiyor, bunlar gelmiş dedektifin çok çalıştığı için karısından yediği zılgıtı anlatıyor bize.

neyse bitirince editlerim, tabi dayanabilirsem.
  • salaklığın yarışması olsa tüm ödülleri süpürecek olan amerikan polisiyle ilgili harika bi suç belgeseli. izlerken suçluya değil de aptal amerikan polislerine kızıyorusunuz.
hesabın var mı? giriş yap