• aklı sır erdirilemeyecek düzeyde kördür.

sen cnn misin ki, türkiye'deki 1 mayıs kutlamalarını ana sayfanda doğru dürüst sunmadığında normal karşılanasın?!
  • 9gag'de çıkan geyik postları haber haline getiren site. bu kadar mı zavallı duruma düştüler bir tık uğruna ya. tamam eğlenceli haberler okumak elbette bazen gerekli de, geyik sitesinden resim tokatlayıp haber diye millete pazarlamak haberciliğin içine etmek oluyor biraz.
  • hadi geçtim zaman'ı ve yeni şafak'ı, iyice sızıntı'ya döndüğünü görmek ntvmsnbc izleyicilerini üzüyor olmalı. iş bu örnekte "beyindeki 'tanrı noktası'yla maneviyat artıyor" başlıklı ne kaynağı ne çevirisi belli olan, for dummy sızıntı dergisi bilim haberi bütün ateistlerin suratnıa suratına çarpılıyor. http://www.ntvmsnbc.com/id/25346087/

insan beyninde yeni bulunan bir "tanrı noktası" olan ama beynin başka bölgelerine de dağılmış olan; çok karmaşık olan, ama ancak birbiriyle bağlantısı halinde nöropsikolojik bir alan olan; sağ tarafta hasar olunca daha bir yoğunlaşan dini duygularla bezeli ne dediği anlaşılamayan ve anlaşılması da mümkün olmayan, ingilizce bilmemesini geçtim, yazarının türkçe de bilmediği anlaşılan bu haberde muhtemelen birileri dalga geçiyor.

işin komik tarafı araştırma büyük ihtimalle dinsel duyguların beyinde yaşanan fiziksel travmalar sonrasında yoğunlaştığını ve manevi duyguların bu tür travmalarla yakından ilgili olduğunu düşünen bir dizi ateist bilim adamı tarafından yürütülüyor. ancak ntvmsnbc dış haberler servisi ya da editörlerden biri habere ve araştırmaya takla attırıp bu haberi "beyindeki tanrı noktası bulundu" şekline çeviriyor, allah insan beynine tanrı parçacığı yerleştirmiş oluyor, inşallahla, maaşallahla şeflerin hoşuna gidiliyor, bilim haberciliğinde dezenformasyona gel vatandaş geeel derken haber manşete çıkıyor, manşet üstünde dönüyor, herkes mutlu oluyor...

doperman sağolsun haberin daily mail'de yayınlanan orjinalini gönderdi ve anladik ki sağ kulağın bir kaç cm. üzerine çivi saplarsak yaşarken cennete doğru koşabiliyoruz. tesekkürler daily mail, çok yaşa ntvmsnbc, ben nalbura gidiyorum..

http://www.dailymail.co.uk/…ality-exists-brain.html
  • öyle hastalıklı, psikopata sarmış, garip bir atmosferde yaşıyoruz ki, bu sitenin bilim haberleri anasayfadan kaldırılmış durumda.

hayır cidden sapıttık ya; baba bilimin neyi rahatsız ediyor sizi ya.
    "bilim haberi yapıyoruz ama bunu gizli saklı yapıyoruz, çünkü bilim halkımızı rahatsız ediyor" modundayız.

normal mi bu arkadaşım, normal insan davranışı mı bu ya? hayır, cidden anlayamıyorum!
  • kesinlikle çok beceriksiz editörleri olan site. ya rakam yerine rakan yazarlar veya da yı ayırmazlar. hatta yeri gelir büyük harf kuralına ve özel isimlerden sonra gelen ekleri kesme işareti ile ayırma kuralına bile uymazlar.
  • burcu esmersoy ve samsung smart tv'den nefret etme nedenidir.

"bu yoğun koşuşturma içinde kendime çok az vakit ayırabiliyorum... bla bla bla..."... bana ne burcucuğum ya? bana ne? izleme televizyon... ben mi diyorum sana o işten bu işe koş, yüzbinlerle oyna diye? sanki parayı ortak yiyormuşuz da çilene ortak olmak zorundaymışım gibi...

içimi dökmeden duramadım sevgili suserlar. artık rutin hayatıma geri dönebilirim.
  • din, siyaset, spor bilmem ama entelektüel olarak diğer haber sitelerinden oldukça önde olduğu kesin. benim istanbulum diye yeni bir projeye başlamışlar, o an'ın üzerine diğer bir görsel şölen de bu olacak gibi.
  • yazım hatalarının artışta olduğu internet sitesi. everest icin dünyanın en uzun dağı terimi kullanılmış.
    (bkz: http://www.ntvmsnbc.com/id/25350482/)
  • web sayfasını liselilere yaptırdıklarını ciddi ciddi düşünmeye başladım. bu kadar çöken ve başarısız bi haber sayfası dünyada yoktur herhalde.
  • "ingiltere bu sapigi ariyor" diye bir adamin resmini anasayfasina tasimis haber sitesi. haberin metninde de "trende taciz eden bir adam"dan bahsedilmis.
    kimmis bu adam?
    meger kadinin biri tacize ugradigini iddia etmis, sonra da kendisine taciz ettigini iddia ettigi adamin fotografini cekmis. olay 15 subatta olmus.

(nasil bir tacizse artik), adam tacizden sonra koltugunda uykuya dalmis, kadin da oracikta ortaligi velveleye vermek yerine 3 ay bekleyip resmini yayimlamayi tercih etmis.

her neyse, neticede, bu resimdeki adamin suclu olup olmadigina dair, kadinin iddiasindan baska hicbir delil yok. gorgu tanigindan, kamera kaydindan vb. de bahsedilmemis.

ntvmsnbc ne yapmis? kendi halinde uyuyan bir adamin fotografini alip "sapik" basligiyla anasayfasina tasimis.
    kendilerini tebrik ediyorum, en les ingiliz gazetelerinden mirror bile en azindan "suspected sex attacker" demis, onlar bu seviyenin de altina inmeyi basardilar.

edit: bu arada haberin asparagas oldugu ortaya cikti.

"innocent: police admit they got it wrong after circulating a photograph of a man they thought had sexually assaulted a woman on a train
    police hunting a man suspected of sexually assaulting a sleeping train passenger have admitted a photo taken by the victim was not of the attacker.
    officers released the photograph taken by the victim - but after the man was interviewed by british transport police, officers said they are able to eliminate him from their inquiries."

mirror da haberi kaldirmis.

acaba adam kadina, polise ve basin organlarina dava acacak mi, kisilik haklarina ve itibarina tecavuz sucundan?
hesabın var mı? giriş yap