• gerektiğinde evime kadar gelip projemin baslarını çalmış, yardımsever, şahane bir müzisyendir ozan...
  • genç yaşına rağmen müzisyenliğinden şüphe edilmeyen, leziz soloların sahibi ozan efendi,aynı zamanda da fear training adlı cızbızsolfeji dersimizde, sınıfın maalesef kenny'sidir.donovan çelebi* nedense herr seferinde bunu sözlüye davet eder...gergin sessizlikte topumuz adımızın söylenmemesini beklerken, donovan daha bir gün önceki derste işkence ettiği ozan'a, sanki yıllardır not vermiyormuş edasıyla;
    -okey...ozaaan müzlüoluuğğ,hit it ozan!
    diyerek yönelir ve bizim rahatlama seslerimiz, ozan'ınsa "ulan... ulan... ulan...yine mi lan.." çırpınışlarıyla ders geçer, bu anlamda gerçekten de kenny'dir.hep, ilk, o gümler.
    ben de bu bu donovan bahtsızı adam biraz daha iyi hissetsin diye kendisine karaborsadan kelepir seçmeli ders ayarlarım,gider o dersi alır bu. azıcık rahatlayıverir.
    ve evet,süper bir basçı şekli olur kendileri.
  • bass ı hakkıyla çalan bir müzisyen. hem eğlenceli hem usta. sahnede kendi eğlendiği kadar karşısına da bunu nazikliğiyle yansıtan kişi. seyircisini kırmayıp istediği parçayı çalmayan ama kendi parçasını ona hitap eden insan. sahnesi müzisyenliği ile gönülleri bir kez daha fethetmiştir.
  • iyi ki var dediğim adamdır. athena sayesinde tanıdığım bu adamı çok seviyorum ben. facebook'tan yazınca cevap veriyor. kompleksli bir adam değil. bas gitarı az biraz çalabiliyorsam bu adam sayesindedir. hani bas gitara başlamadan önce düşünürdüm, nasıl çalınmalı diye bas gitar. böyle çalınmalı arkadaş. o kadar yerinde, o kadar tatlı çalıyor ki. hiç yormadan, usulca. çok temiz bir armoni kafası var ve bu armonide cambaz gibi yürüyebiliyor. takdir edilesi.

kendisini bir abi olarak görüyorum ve bir gün tanışabilmeyi çok istiyorum. bu sene ankara korolar şenliğinde boğaziçi caz korosu sahnedeyken ankara'daymış, salondaymış. ben o sırada yurtta pinekliyordum. 800-900 metre ilerideydi meb şura salonu, keşke attığı fotoğrafı 2-3 saat sonra görmeseydim, koşa koşa giderdim.
  • ülkemizde caz müziği temsil eden önemli müzisyenlerden biridir. aynı zamanda iyi bir basçıdır.

kendisini birkaç kez çeşitli mekanlarda izleme fırsatım oldu. nedense bana hep biraz kibirli biri gibi geliyor ancak gözlemlediğim kadarıyla caz dünyasında networkü oldukça geniş ve oldukça üretken bir tip. yakın zamanda jeremy pelt, danny grissett, ferit odman ve engin recepoğulları ile birlikte nine isimli albümünü çıkardı. söylediğine göre bu albüm pandemi öncesinde çıkması gerekirken coğrafyamızda bitmek bilmeyen felaketler ve ozan musluoğlu'nun aile dramları sebebiyle (o sadece ailevi sebepler dedi, magazini ben ekledim) ancak geçtiğimiz haftalarda lanse edilebildi.

aynı ekibi 13 ekim'de cemal reşit rey'de verdikleri konserde dinleme fırsatım oldu. caz ile bugüne kadar ilgilenmeyen kişilerin bile ilgisini çekeceğini düşündüğüm işlere imza atmışlar. tebrik ediyorum.
  • her hafta pazartesi 23:00'te trt 3'te caz saati'ni sunan müzisyen.

bu hafta konuğu kerem görsev
  • çok sevdiği babaannesinin ölümünün etkisiyle doğan 40th day albümünü, 2 yılda geri ödediği bir kredi çekerek kaydetmiş caz cengaveri.
    afferim

http://www.cazkolik.com/…fault.asp?radyoid=1&id=205

bu arada you must forget sometimes ço'gzel ya.
    (bkz: coincidence)
  • çoktan hocalık ünvanını hak etmiş olmasına rağmen, kendisine bu şekilde hitap edilmesinden hoşlanmayan çok yetenekli basçıdır. öğrencisi olmaktan gurur duyduğum şeker gibi adam.
  • türkiye'den çıkmış en iyi basçıdır. uzun zamandır böyle düşünüyordum zaten. nurhat şensesli, raci pişmişoğlu, ismail soyberk, eylem pelit, oya erkaya ve alp ersönmez gibi çok önemli basçıların hakkını yiyorsun diyebilirsiniz ama yazdığı her şarkıda bu kadar güzel partisyonlar yazmak her harika çalana kısmet değildir. tabii ki zevk meselesidir bir noktadan sonra ama jazz albümlerini de sindirdikten sonra bu düşüncemi yazma gereği duydum.
hesabın var mı? giriş yap