• 7 haziran 2020'de rize'de( ikizdere- sivrikaya mevkii) bir tır devrildi. 1 kişi öldü, tır 21 ton iran çayı taşıyordu. mevzuattaki boşluklardan yararlanılarak kaçak çayların( pek azı faturalı ve kayıtlı, büyük bir bölümü de kayıt dışı) yıllardır rize'ye getirildiği ve "türk çayı" olarak harmanlandığı ve paketlendiği çay üreticileri dayanışma derneği başkanı tarafından açıklandı.

"çayın susurluk vakası" olarak ararsanız sonuçlara ulaşırsınız. sahi bu ülkede kirletilmeyen- bozulmayan ne kaldı ?
  • çay ülkesi türkiye sadece 2020'de 22 bin 500 ton çay da ithal ederek 45 milyon 636 bin dolar ödedi. diyor haberde. nereden geldiği belli olmayan çayı içiyoruz.

varlık fonu’na devredilmeden önceki 3 yılda 116 milyon tl kar eden çaykur’un fona devrinden sonraki 3 yılda rekor düzeyde zarar etti.

çaykur, yılda 395 milyon tl sadece borç faizi öder duruma geldi. kurum, reklam için 36 milyon tl harcarken, fuar ve festivaller için 895 milyon tl harcadı. çaykur, her yıl rekor düzeyde alım yaparken, yüksek düzeyde faizle borçlanıyor. kurumun harcamalarının önemli bir kısmı faiz ödemelerine gidiyor. çaykur’un şu an başında bulunan kişi ise eski bir akp adayı. kurum 2018 yılından bu yana akp sakarya büyükşehir belediye başkan adayı yusuf ziya alim tarafından yönetiliyor.

türkiye varlık fonu’na devredilmesinin ardından sürekli zarar eden çaykur, 3 yılda toplam 1 milyar 559 milyon tl zarar etti. diye devam ediyor haber.

bunların elinde tiryakisi olduğumuz bir çay kalmıştı. onu da kaybettik ne yazık ki.

kaç tane çay denedim şu iki üç yılda. yok arkadaş yok!!!

çay ülkesi türkiye çayı dışardan alıp da yerli ürün diye iç piyasaya pazarlarsa o eski tadı nasıl bulabiliriz ki?
  • dağçay denememiş yazar beyanıdır.
  • karadem marka siyah ambalaj a101 gurme çay
    doğadan markalı çaylar
    karali çay
    ofçay
    bütçe varsa mevlana çay veya seylan çayları.
  • katıldığım tespit.

ben de ahmad tea'nin english breakfast'ının dökmesini alıyordum ama artık internette bile yok. demlik poşetlisi var ama aynı tadı vermiyor. ama parası olanlar ronnefeldt deneyebilir.

https://www.ronnefeldt.com.tr/…cesitleri/siyah-cay/
  • bizi birden fazla çayı karıştırmak zorunda bırakan durum.
  • çay dediğimiz artık yurtdışına gönderilen kaliteli çayların altında kalan toz parçaları olduğundandır.aldığınız çayı açın bakın bildiğin toz pul biber boyutlarında.
  • bizde ailecek ne zamandır bunu konuşuyoruz. demek ki yalnız değiliz. gerçekten çok büyük bir farklılaşma var çaylarda.
  • file markette satılan harras marka çayı öneririm. fiyatı fazlaca uygun tadı fazlaca güzeldir.
  • sarı paketli kuşlu cay. yakında oturanlar icin fatih kadinlar pazarinda sur kebap'ın hemen yanindaki emmiden aliyorum. ne fiyat yazdiysa 15-20 lira altina alin. dolar dustu dayi bu ne fiyat diyin.
hesabın var mı? giriş yap