aynı isimdeki diğer başlıklar:
  • amigam varken kullanırdım bu coystiki. kick off oynardık tüm tayfa toplanıp. güzeldi lakin çok fazla zorlandıgında kırılırdı ve sallayıp içini dinlediginiz vakit çitir çitir plastik parça sesi gelirdi içerde saga sola yuvarlanan.
  • joystick olanından bir tane ben de kırmıştım. hakikaten de en sağlamı oydu. ne biçim de uçak, araba kullanır, italya 90 oynardım be!

dil olanı için ise söylebileceğim söz, tek kelime ile "harika"! metin işlemleri ile uğraşıyorsanız gözünüzde edindiği yer daha da büyüyor. çoğu zaman neredeyse elimi "enter" tuşundan çekmeden sonuçlarını görüyorum. gb'lık metin datasını saniyelerle okuyup kesip biçip yazabiliyor. farkettim ki birçok işimi bununla yapabiliyorum. bunun da öncelikli sebebi hız, ayrıca kolay bir dil ve yazıp, işletip, sonuç almak süreci çok kolay, çok kısa.

eksileri konusunda ise "syntax"da v2 ile v3 arasındaki farklarda sıçmış olmalarını görmezden gelemiyoruz. "indent" ve boşluk olayına bu kadar kafayı takmış bir dil de yok sanırım. "debug" konusu çok çok kötü ve hata mesajları da kimi zaman something failed düzeyinde. yani biliyorsan yap kardeşim bak işte bu böyle deyip bırakmışlar gibi. öğrenene kadar biraz sıkıntılı olabiliyor ama öğrendikten sonra aşırı derecede sevimli , munis bir şey oluveriyor.
  • şimdi hala var mıdır bilmiyorum ama eskiden ergonomik tasarımından dolayı tercih ettiğimiz bir joystick markası. biri üstte biri önde olmak suretiyle iki adet ateş etme düğmesi bir de auto-fire switch'i vardı bunun. adeta birer f-16 pilotuyduk.
  • siyah 1 joystick, başı büyüktü ehehehee
    gerçekten çok dirayetli olmasına rağmen 2 tane kırmıştım, hoyrat bir joystick kullanıcısıydım, 23 leşim vardır...
  • bu joystickin yüksek teknoloji ile geliştirilmiş 1 auto fire mekanizması vardı. auto fire ı açardınız ama her hangi bir tuşa basmadan devreye girmez tetikte beklerdi..tuşa basılı tutmanız gerekirdi.
    düşündükçe mantıklı geliyor çok aslında.
    (bkz: kafa yormak)
  • piton 1 adli siyah renkli olani pc'ler haric her makinada calisirdi.
    piton 5 adli beyaz renkli olani pc'lerde calisirdi.
    2,3, ve 4'u hayatimda hic gormedim bilmiyom :(
  • çoğunun fayton falan dediği bi joystikdi.
    en dirayetlisi o çıkmıştı.
    hala evimizde çalışan bi adet piton vardır.
  • sensible socceroynarken elinizde kalma ihtimalinin zamanında gerçeğe dönüştüğü joystick.
  • zamanın ötesinde bir tasarıma sahip, kick off oynandığında kırılma garantili oyuncak. amigamızın değişmez sidekicki.
  • quickshot'ın efsane joystick modelidir. sadece commodore ve amiga için değil, pc için de üretilmiştir.
hesabın var mı? giriş yap