• "büyük usta"ya tapan hırslı ve agresif gençleri tanımlayan bir kelime. kemalci özelliklerine (insana tapma, sorgulamama, genelleme, kolay inanma, kolay sinirlenme, kolay nefret etme) sahip ortalama insanın islam imparatorluğu meraklısı versiyonu.

edit: tayyiban vardı bi de eskiden aynı manada.
  • reis öl dese ölecek insana verilen ad. reislerini kutlamaya kefenle falan gelir bu sivri zekalar. şekilci islamcılık peşinde koşup her türlü günahı işlemeleri de genel özelliklerinden birisidir. bu adamları yolda görseniz başka yoldan gidin, cüzdanınızı kontrol edin ve hızlıca oradan uzaklaşın.
  • 1. dindar görünüp kula kul olan kimse 2. halk ağzında göt kılı
  • dün itibariyle hak verdiğim insanlar, tamam rte'nin neredeyse hiç bir politikası bana uygun değil ve zihniyeti tamamen ters ama dün muharrem ince ya da meral akşener'in yerinde kendisi olsaydı ve oy çalındığını düşünseydi en amiyane tabirle götlerinden kan alırdı. annem; chp ne kadar doğru konuşsada gundik insanlar onlar derken kızardım, şimdi hak veriyorum. mustafa kemal atatürk'ün partisi doğru, saygım var ama bu herifler değil mustafa kemal ile kıyaslanacak, onu takip edecek kalıpta insanlar bile değiller. dün resmen yüzümüze küfür ettiler, ömür boyu dün nasıl yüzüstü bırakıldığımı unutmayacağım.
    reisçilerede artık lafım yok, tamam belki biat ile sürekli hata yapan, kendilerine yalan söyleyen birini takip ediyorlar ama en azından 'aman ağzımızın tadı bozulmasın' diye yüzüstü bırakılmıyorlar.
  • laciverti, kılıçdaroğlu'nu savunur.
hesabın var mı? giriş yap