• 2 kasım cuma günü oynanan galatasaray - fenerbahçe maçında yapılan büyük terbiyesizliktir. bir fenerbahçe taraftarı olarak maçtan hemen önce heyecandan kaldırılan hastanede can vermiş kardeşim koray şener anısına, saygısına bizler maçı terk etmek isterken, kendine insan diyen bazı varlıklar tarafından seni sevmeyen ölsün tezahüratı yapılıyor. hayatta bazı olaylar her şeyin önüne geçer mesela vatanımızın toprağı, mesela şehitlerimiz, mesela maçlardan önce hepimizin kardeşi olabilecek yaştaki insanların aramızdan ayrılışı... daha yirmisinde heyecanına, stresine dayanamadığı maçta kalbine yenik düştü. beklerdim ki en azından bu tezahüratı, bu maçta duymamak ama ne yazık ki desteklediğiniz renginize yakışır bir harekette bulundunuz, stadyumda bulunan tüm taraftar mı, tabii hayır hatta birkaç taraftar kaldırılan hastaneye bile gitmiştir eminim ama diğerlerine karşılık olarak sövmek bile size lütuf, insan değilsiniz.
  • bilmeyeneler için bu lafı spor literatürüne ekleyen isim galatasaray eski başkanı ali tanrıyar'dır. 1988 yılında yapılan seçimleri kazanınca tv de naklen yayında"‘galatasaray çağ atlıyor. ben galatasaray’ı seviyorum ve sevmeyen de ölsün.’ der. 1988-89 sezonunun ilk hazırlık maçında sahasında kahramanmaraş ile oynayan fenerbahçe tribünlerinde küçük bir pankart vardır, “fenerbahçe’yi sevmeyen de yaşasın”..
  • gs taraftarları şimdi diyecek ki biz bu tezahüratı her zaman yapıyoruz. sene 2018 hepimizin elinde akıllı telefonlar var ve görüyorsunuz ki rakip tribün maç boyunca oturup tezahürat yapmıyor. 40 bin kişiden biri bile bakmadı mı ulan noluyoruz diye?

dün akşam ben sizin adınıza utandım umarım siz de biraz olsun utanmışsınızdır.
  • en hafif tabirle karakterizlik, omurgasızlık, yavşaklıktır. 'ölüme saygı' etrafında birleştiğimiz bir kaç konudan biri. bu kadar karaktersiz olmamalıyıdınız.

kardeşimizin ölüm haberini alıp bağırmayan insanları tenzih ediyorum.

başınıza gelse çok daha ağırlarını söylerdiniz ya. neyse.
  • devre arasında cenazemiz olduğu için stadı terkederken bizler; arkamızdan ''seni sevmeyen ölsün'' muhabbeti yapan insaniyetten nasibini almamış kimselerdir.

aynı kişiler daha önce tek yakaladıkları burak kardeşimizi de bıçaklamışlardı...
    sözün bittiği yerdeyiz bence, yazıklar olsun...
  • insan hayatının en ucuz meta olduğu sıradan bir orta doğu ülkesi olduğumuzun bir diğer göstergesi.
  • klasik maklubeci taraftar davranışı neden şaşırıyorsunuz aq ? bunların öncesi neydi ki şimdi ne olsun karaktersiz taraftar her zaman karaktersiz işte. bunu beklemezdim g maklubecilerden diyen biri var mıydı gerçekten ?
  • 'fenerin ölüsü cimbom'u siker' diye arena'da tezahurat yapan fenerliler varken, 40 yıllık tezahurata laf eden şarlatanları sallamayan adam gibi adamdırlar!

(bkz: #82946105)
  • hayata belli renklerden baka baka gözü kararmış zihniyetin refleksidir. söz konusu gencecik yaşında o pis ağızlardan çıkan tezahüratların yankılandığı stadyumda hayatını kaybeden bir candır. savunulacak bir yanı yoktur ve futbolu, rekabeti, dostluğu geçtim insanlık namına özür dilenmesi şarttır.
  • tribünde bu tezahüratı yapanlardan ziyade başlatanların büyük bir sorumsuzluk, çok büyük bir ayıp ve hatta ölüm gibi kutsal bir şeyin arkasından yapılan saygısızlığın boyutunu hepimize göstermişlerdir.
    bu marşı çıkartan zihniyet nisan 2015’de bizim takım otobüsümüz kurşunlanırken “seni sevmeyen ölsün” şeklinde tweet atmış ve esasen o zamanlarda ne bok olduklarını cümle aleme göstermişlerdir.
    bunların dışında maçtan sonra “ben de kalp krizi geçirebilirdim” diyerek beni ve renktaşlarımı üzüntüden ziyade sinirlendiren, ölümü dahi duygu sömürüsü için bir araç olarak gören abdulrahim albayrak’ın da çok acil ve en ağır şekilde cezalandırılması gereklidir!
hesabın var mı? giriş yap