• soluna bakmadan dönüş yapan bir dallamanın kurduğu cümle. araba olunca kocaman tabii bakmadan da görüyorsun tabii ama motosiklet, bisiklet falan olsa çarpıp geçecek motorlu fırladığıyla kalacak.

en ilginci(böyle şeyler çok olduğu için ilginç değil diyelim hadi) adam arabadan çıkıp direkt motorluyu ittiriyor fiziksel temasa giriyor. "oruç" olduğundan öyle gibi bir açıklama yapılıyor. ulan ne biçim ülke geçen yıl kargom yanlış kişiye teslim edildiğinde de mazeretleri "orucuz abi" idi. birden parlayınca da oruçlular. tutmayın anasını satayım böyle oluyorsa, esas amaç bedenini ruhunu terbiye etmek değil mi al işte fırsat adam gibi konuşun tartışın dövmeye çalışmak gençliğini söndürürüm ne demek.
  • yaşını almış ama çocukluğunu iyi geçirememiş birinin zırvasıdır. psikolojik sorunlarından ötürü ehliyetine el koyulması gerekmektedir.
  • hapishanelerde yer kalmadıysa böyle şerefsizleri ahırlara yerleştirin.
  • motorcu ayarına uzun zamandır beklediğimiz cevabı vermiş dayının sözü. ne oldu fazla atarın görüne mi battı genç.
    bariz bir şekilde kazaya sebebiyet yok, adamı çok önceden görüyorsun, az frene dokunsan çekip gidecek.ben böyle durumda kornaya basmaya bile tenezzül etmem.
  • orospu çocuğu adamın ettiği laf. ulam motorcu da helal olsun sakin durmuş. ben izlerken bile neredeyse ekrandan dalacaktım.
  • 1. olayın geçtiği yer dört yol olarak tabir edilen kavşak. bu gibi yerlerde sağdaki araçlara yol verilir. yani yol beyaz toyota'nın. (edit: adam "o kural avrupa gibi yerlerde geçerli" diye savunma yapmış. yazılı ve evrensel bir trafik kuralından bahsediyoruz. her yerde geçerli ve uymak zorundasın)

2. o ana gelene kadar motosikletli arkadaş sağdan soldan arabaları geçiyor. adam gibi şeridinden gitsene?

3. koskoca adama lanlı lunlu konuşuyor.

dayı az bile yapmış.
  • arkadaş yine iyi niyetliymiş, yaşına orucuna bakmaz dişlerini eline verirdim dayının. kask zaten kafanda, koy kafayı 6 ay çorba içsin dayı.
  • motoru kullanan kişi 50-60 saniye önce daracık bir yerden arabanın sağından geçiyor ve yoluna devam ediyor.

dayı ile olan sahnesinde ise solda kaçacak geniş bir alanı olmasına rağmen ve hafif gaza yüklense çok rahat geçeceği halde bunu yapmıyor. acemi diyecem ama pek acemiye benzemiyor. kural mural demesin kimse, motorcu kurallara uyan birisi olsa ilk sahnede o dar yerden geçiş yapmaz.

dayı emekli albay triplerinde ani bir çıkış yapıyor. dayı o çıkışı yapmasan dibine kadar haklısın, o tehditler yaşına yakışmamış.

sonuç: her ikisi de hatalı. motorcu kameralara oynamış.
  • sabırlı bir motorcuya söylenen laf.
    o yaşta herif neyine güvenip de saldırıyor anlamış değilim.
    hayır yani motorcu kardeş gelişine bi tane koysa elinde kalacak, yine iyi tutmuş kendini.
  • ben bu sözlükteki motorcu başlıklarından sonra şunu anladım. hani karikatür vardı ya genç, kafasını otobüs camına dayıyor, içinden de "keşke zenci görsem" diyordu. heh, bu kaskına kamera takan motorcuları da öyle görüyorum ben. özellikle bu forum morum ayağı takılanları... adamlar sıkıntı çıksa da kameraya çeksem derdinde gibi... belki yanılıyorumdur ama izlediğim çoğu video bana bunu düşündürdü. zaten konu olan videoda da motorcunun olay yaratma isteği veya nasıl desemmm "adama dersini bildirdim beyler, alın izleyin" minvalinde bir video paylaşım yapma isteği sebep oluyor. arabadaki adam diyor zaten "ne uzatıyorsun?" uzatmasına sinirleniyor. zaten bizim kameracı arkadaş "aha arkadaşlarımla paylaşacak video" şeklinde zenci görmüş, kulaklı genç gibi oluyor. "hele çeksene kenara dayı"

ikinci bir şey de videonun başında önündeki araba duruyor, motorcu arkadaş beklemeyip yandan geçip sola dönüyor. şimdi burada şerit merit derdi gütmeyen motorcu sonra başına böyle bi olay gelince "ooooo olay oooo skandal" diye goygoya kalkıyor. sen de arabadan farkımız yok diyorsan basıp gitmeyeceksin yandan. fare değilsin.

dayı sadece söylediği laflarda haksızdır onun dışında başka bir suçunu göremedim.

kamu spotu editi: bu entry video ile ilgilidir, motorcuların kurallara uymayıp karşılarına çıkan durumlarda goygoy yürütmesi eleştirilmiştir.
hesabın var mı? giriş yap