• "hayat okulunda okudum yetmez mi?" demiş profilinde. anlaşılan bu sefer pek yeterli olmamıştır.

(bkz: yaa taco kardeş çok rahat konuşuyordun)
  • facebook fotoğraflarının birine yapılan yorum:

"abi geçmiş olsun ölmüşsün"
  • liveleak'deki şu yorum yarmıştır:
    lesson of the day. never put your gun aside in a gunfight

tanım: geberip gitmiş mafya bozuntusu. darısı diğer polatçıkların başına.
  • hakkında yanlış anlaşılan bir husus ise: silahı çekenin ilk kendisi değil, kendini öldüren kişinin oğlu oluşu.

yani tamam biraz su testisi su yolunda kırılır durumu mevcut ama bu adamın silah merakı sadece kendini savunma şansı vermiş. doğru kullanabilse hapishanede çürüyen taraf olmayacaktı belkide. çünkü ilk silah çekilen ve ateş edilen kişi kendisi olduğu için vurduğu eleman nefsi müdafaa olarak değerlendirilecek ceza bile almayacaktı belkide.

buradaki yoğun sosyalist ve pkklı nüfusun neden dalga geçtiğini anlıyorum. videoyu izlemedim ama yorumlarda adamların kürtçe; "kafasına sık sık" filan diye bağırdığını söyleyenler olmuştu.

edit: bir kaç yerden haberi okudum birinde silahı önce adamın oğlu çekti şeklinde yazıyordu. yarimdunya adlı suser ise videoda ilk silah çekenin ölen adam gibi durduğunu söyledi. videoyu izlemediğim için bilemiyorum altan. ne olursa olsun bu durumda sadece nefsi müdafaa alma şansı kalmıyor elemanın hapiste çürüyen kendisi olurdu. saflar değişir, değişen bir şey olmazdı.

edit2: katille empati olmaz ama herhalde çoğumuz evladımızı yerde ölü gibi yatıyor halde görsek mantıkla değil refleksle hareket ederdik. allah kimseye göstermesin.

edit 3: çok mesaj geldi güvenlik kameralarında ilk silah çeken kendisi olarak gözüküyormuş. şu haliyle demek ki meşru müdafaayı alacak olan bunu öldüren amcanın oğlu. kendisi silahlarla bu kadar seviyesiz olmasa o ilk silahı çekmeyebilir şimdi yaşıyor da olabilirdi.

dedik ya su testisi su yolunda.
  • taco reis öldü gitti, allah taksiratını affetsin. muhtemelen yaşarken herkesin korktuğu ama arkasından küfür ettiği bir adamdı. ölüsünün arkasından da bir sürü makara yapılıyor. neyse benim konum başka.
    bir kaç fotoğrafına baktım, bunun gibi silahlarla poz veren bir sürü adam var. bu fotoğraflar resmen suç duyurusu gibi bir şey. bu insanlarla ilgili herhangi bir işlem yapılıyor mu acaba? illa o silahlar patlayacak sonra mı "hayırdır kardeş, ne bu silahlar" diye sorulacak?
  • tamam adam olmustur, allah rahmet eylesın dıyelım olunun arkasından da..
    ulke bu ve buna benzer polat alemdar, sedat peker vari adamlarla doldu. ha 1.sı bu adamı vuran adam, agırlastırılmıs muebbet yıyecek yada oglunun vurulmasından dolayı tahrık hukumlerı uygulanarak, gene omrunun sonuna kadar hapıste kalacak kadar hukum yıyecektır.
    ancak ve ancak buradakı ıncelenmesı gereken durum tamamen sosyolojıktır. bu ulkeye her acıdan reset atılması sart sanırım.
  • (bkz: bye bye taco)
  • (bkz: tacettin başoral)

kullanıcılar hakkında pek çok şey söylemiş doğru veya yanlış, iyi veya kötü kendi görüşüdür. ancak moderasyon tarafından "tacettin başoral" başlığının "taco reis" başlığına yönlendirilmesi rezilliktir.

hazır başlamışken
    "kemal kılıçdaroğlu" başlığını "gandi kemal" e
    "sedat kapanoğlu" başlığını "ssg" ye
    "rıdvan dilmen" başlığınıda "şeytan" a yönlendirmelerini bekliyorum.

edit: ekleme
hesabın var mı? giriş yap