302 entry daha
  • her zaman kütük neresi onu merak ediyorlar. elbette önyargılar için. ancak yobazlığı bile beceremiyorlar. kişiyi yetiştiren 'ana' unsur anasıdır. o yüzden baba tarafından dedeyi değil anne tarafından annane nereli onu sormak lazım.

kütük: çorum alaca
    öz: palermo
  • eskiden önyargı olarak baktığım ama zamanla çıkarımda bulunmak adına faydalı bulduğum bir soru. tabii ki her memleketin her insanı aynı olacak diye bir şey yok ama yaşanılan kültürün insan üzerindeki etkisi de yok sayılacak bir şey değil.
  • nerelisin sorusundan hoşlanmayanlara bakın. memleketinden utanan bir ezik çıkar %100 olarak. bir insan memleketinden niye utanır o da ayrı mesele. sen neysen o'sun kardeşim. kabullen şu gerçeği.

-… öyle mi sen nereliydin?

+bu soru çok saygısızca, ilk seferde sormamak gerek, insanları önyargılarınızla değerlendirmeyin vs vs.

-tamam kanka nerelisin?

+ ee, şey… yozgat.

-tamam şimdi anlaşıldı. hadi bye.
  • hemşehrisini arama refleksi, aynı şehirli çıkarsa muhabbet ona göre ilerleyecek. arkadaşlıklarda en önemli kriterdir! karekter 2. plânda gelir.

a- hemşerim memleket nire?
    b- erzurum.
    a- oooo canına gurban neresinden?
    diye devam eder.
  • eskiden saçma bulurdum. artık değil... beni memur olanlar daha iyi anlar. memurları mesela ne zamandır memleketine göre kategorize etmeye başladım, o zaman rahata erdim. kimse kusura bakmasın ama memleket olayı çok çok önemli. çok nadir şaşar.
  • karadenizliyse direkt engellemek için.
  • böyle soranlara dna raporumu gösteriyorum.
  • memleket sorma, ikametgah sorma, meslek sorma ne soracağız peki periyodik cetvel falan mı
  • (bkz: çorum)
  • allah korusun t*ncelili ve ya m*rdinli hatta ve hatta s*msunlu falan olma ihtimaline karşı sorarım. bu kadarcık kendimizi düşünmeliyiz.
5 entry daha
hesabın var mı? giriş yap