• çünkü herkese sorulabilecek bir sorudur.

nelerden hoşlanırsın diyelim de olay başka yerlere mi kaysın?
  • (bkz: #98261759)
  • gördüğü insanı hemen kategorize edip ona göre tavır almak isteyenlerin sorunsalı bu, şu yaşıma geldim kimseye ilk sorduğum soru bu olmadı, çoğu kişinin nereli olduğunu bile aylar sonra öğrendim o da sorarak değil tesadüf eseri laf lafı açınca.
  • elbette karşımızdaki kişi hakkında bilgi edinebilmek için. eğer söz konusu kişi üst tabakadan biri değilse, orta halli bir vatandaşsa nereden olduğu üzerinden gayet isabetli tahminlerde bulunulabilir. örnek olarak karadenizliyse muhtemelen ailesiyle bağları kuvvetlidir, muhafazakar bir ortamda yetişmiştir vs. gibi.

elbette çok büyük anlamlar yüklememek lazım bu soruya ancak bazı ipuçları verdiğini de kabul etmek lazım.
  • tedbir amaçlı. kafasındaki genellemeye göre tedbirini alarak konuşabilmek için.
  • birinin nereli olduğu birçok fikir verebilir.
  • genelde bir şekilde konu açabilmek için sorulur. göçebelik ne alaka? merak etme durumu da çok fazla yok.
  • konu açılsın diye yaw neden olacak. ünide insanlarla tanışırken bunu soruyordum ilk mdlsz
  • sormayız , insanlığını hissettirir ve biz sormayız
  • sanırım bağ kurmaya çalışmaktan ileri geliyor. ancak herkesle de bağ kurma isteğini anlamam. mesela bugün aracımın yanında beklerken bir adam yaklaştı: ''buralı değilsiniz galiba?'' diye sordu, ''hayır, değilim'' dedim. ''anlamıştım zaten yüzünüzden, plakayı da 67 görünce...'' dedi... ''evet, ehehhee...'' diye gülerken ben, bu bi' durdu ve: ''olsun...'' dedi. buralı olmadığım için üzüleceğimi falan mı düşündü acaba? ''olsun...'' smeeeeekkk...

- buralı değilim, değiliiiimmmmm, üühühühüh... herkes anlıyor buralı olmadığımı herkess... bak sen de anlamışsın, hüüeeaağağğ!!!
    - olsun, buralı olmasan da sen de insansın.
    - sağ ol amca, bu anlayışın, insanlığın... kaldı mı böyle insanlar yaaau... üühhühüh
hesabın var mı? giriş yap