• alti saat konu$ma suresine* sahip olan, 7/24 acik*, bu gece cali$mazsa mcse olamicak olan geveze. kehanetlerinin tutma yüzdesiyle nostradamusu bile golgede birakan, hayati yollarda yuruyerek gecmi$ olan dervi$ insan. yaratici zeka*sinin sayesinde bugun yarin unlu biri olacak, ko$eyi donecek, 9 eylul tinaztepe kampusune fotokopici acip paraya para demeyecek olan world trade centerin altindaki metroda gitar calan $ahsiyet.
    kentkarti ve muhabbetiyle uzun yolun bir anda gecmesini saglayan bunye. ek$i sozlukten olmanin torpiliyle tostlara para vermeyen bele$ci, ilkokul uc esprileri experi, tercihettigim"bi sus artik"nick
  • 40 yilda bir gorusup* -olm la oldun mu kaldin mi dialoglarina girdigim sahis.
    dialoglarimiz 1 ve 2deki gibi gelismistir, bu gidisle 3, 4, 5teki gibi gelisecektir;

1)
    s-abi naber?
    t-iidir abi iste ingiltere falan takildim abd'den dondum buralardayim sen napion?
    s-abi ben de ankaraya yerlesiyorum okul mokul
    t-ok abi arasip goruselim bak
    s-ok gorusuruz
    2)
    t-abi naber ya ne ettin?oldun mu lam?
    s-iyi abi ya n'olsun okulu bitirdim yuksege basladim burs murs biseyler yasiyoruz sen napion?
    t-n'olsun ya bahrein mahrein
    s-oo super mutlaka goruselim
    t-ok tabii
    3)
    s-vaay naber abi ya?
    t-obaa iidir ya iste coluk cocuk tatildeyiz
    s-hadi be kac tane len?
    t-2 :) sen napion?
    s-ben de iste askerden geldim kadro bekliyorum
    t-iyi ya goruselim bak
    s-ok abi eyw
    4)
    t-len olm naber len?
    s-vay vay iyidir miirim senden naber?
    t-iyi ya romatizma fena vuruyor bu aralar
    s-sorma vallaa benim de cuk kalkmiyor anasini satayim
    t-kih kih kih
    5)
    t-kocum ordamisin?
    s-ben torunuyum da dun topraga verdik teretnick amca
    t-tuh tuh
    yazik gunah be*
  • ...ya ben yururum dert degil
    ...az oturalim yoruldum ben
    ...kizlari takip edelim
    ...on dakka sorun degil yururum
    ...susadim
    ...aciktim
    ...burger olsun, hatun olsun, bira olsun
    ...market var mi? sigara alayim
    ...birakmistim, baslamisim, haberim yok
    ...simdi bura nire?
    ...bugun ny. yarin texas. sonra nevada. sonra illinois. belki sonra california. hocam, simdi, eyalet varsa ben giderim. isim bu. insaatlara da gidiyorum ben. dugunlere felan.
    ...

dunya tatlisi bir adam. uzun omurlu ola.
  • iki gun once tanistim, milyonlarca ortak tanidigimiz olan bu insanla. gittik bir seyler yedik, ictik, muhabbet ettik. ayrilacagiz, park yerine dogru yuruyoruz. soyle abuk bir muhabbet gecti aramizda, acaip killandim kendisinden.

- abi ben senin icin entry giricem simdi otele donunce.
    - ne yazacaksin?
    - soyle yazacagim... bu guru... ahahaahahaha
    - ???
    - dicem ki, ahahaha *kahkahalara bogulur*
    - noluyo lan?
    - ahaahaha abi ahaahahah
    - alo?? ne yazican olm?
    - ahahaah abi ooy oy

ayrica, iki gun once kiraladigi kiralik arabayi o kadar kisa surede sen kardesler kiraathanesinde duyamayacaginiz yogunlukla sigara kokutmayi becerebilmis, beni dort senelik dumansiz, sigarasiz hayatimdan sonra sigara dumanina bogmus hardcore sigara tiryakisi bir insanmis.
  • hollandaya geliyormus, buralar daha da guzellesecek.
  • tercihettigimnick'in tercih ettiği nick.
  • bazı şarkılarda kendisini pek bir andığım, fonda with or without you çalarken gene aklıma gelmiş olan, altına bir şeyler yazmak isteyip de toparlayamadığım uzun adam. toparlayamama nedenim belki de kendisini tanımamdan beri hem muhabbetlerimizin hem de hakkındaki fikirlerimin büyük bir hızla değişmesidir. iki gün önce kendisine nedensiz bir şekilde sinir olmaktaydım, dün keyifli muhabbetlerine ortak olup bu çok konuşan bünyeyi "bi sus ya ben de bişey anlatcam" diye susturmaya çalıştım, bugün ise zaman zaman ikimizin de konuşkanlığından eser kalmadığını görmekteyim. gerçi iki durumda da benim gibi konuşmayı seven birini susturmayı başarıyor, bunu da taktir etmedim değil.
    ufak bir not: altına yazılan entrylerin sonunda smileye gerek yok çünkü kendisi zaten bir smiley.
  • kehaneti gerçekleşen adam
  • uzunca bir sure sonra kendisinden bahseden yazar.
    serinin son bolumuyle kar$inizda. (bkz: return of the tercihettigimnick).

previously on tercihettigimnick:

(bkz: tercihettigimnick strikes back)
  • en guzel entrylerim ile tekrar kar$inizdayim. dombili taocudur, yolda gorseniz tanimayacaginiz-dir-dir-dir.
    bir ki$ gune$i, bir naperville agaci karlar altinda, 3 kuluvalla bir elham, 3 korner bir penaltidir.

sosyalist ekonominin kapitalist kurumlarindan biridir.

eddie vedder in kuzenidir.

icinde biriktirip di$ari kusamayan, kusunca da sicandir.

$aka lan $aka bildigin insan i$te.

dertli gonullere giren, i$te benim zeki muren.

sozluk formati icin geliyor:
    entrylerini canlandirip yeniden sozluge donu$ yapan yazardir.
hesabın var mı? giriş yap