• vaktiyle hasta oldugum gruptu. vakit gecti , onlar dagildi , yeni gruplar geldi , jamc albumlerim bilmem hangi kolinin icinde cati katina kaldirildi (kaset zaten) ... sonra ne oldu? 9 senelik ayriliktan sonra birlesme karari alip bir de album yapmaya karar vermisler. eski favorilerden olan bu gruba basari dilerim ama su iki video arasidaki farki bilmem gorebilecek misiniz?

http://www.youtube.com/watch?v=9f_n36sfhl0

http://www.youtube.com/…p=65550bc2fee4aba8&index=18
  • the jesus and mary chain'in müziginde (83-99 arasi dönem tabi) genelde bauhaus'un, cok anlamsiz gelebilir ama özelde ise bela lugosi's dead'in etkilerini seziyor gibiyim..
    yillardir "ne seziyorum lan ben bur'da" der dururdum kendi kendime; az önce kesfettim.
  • geçen yıl bugünlerde the guardian'da yer alan haberde jim reid yeni albüm çalışmalarına başladığını söylemişti. geçtiğimiz günlerde de jamc'i piyasaya tanıtan creation records'un patronu alan mcgee albüm kayıtlarının bittiğini, muhteşem olduğunu ve gelecek yıl çıkacağını söyledi. yani 2017'de slowdive ile birlikte the jesus and mary chain de albüm çıkaracak. shoegaze adına güzel bir yıl bizi bekliyor.

edit: albüm hakkında detaylar geldi.

"damage and joy" isimli yeni albüm 24 mart'ta warner music etiketiyle yayımlanacak. albümün ilk şarkısı "amputation"nın bu gece bbc radio 6'te prömiyeri yapılacak.

albüm kapağı şöyle

tracklist de böyle:

01 amputation
    02 war on peace
    03 all things pass
    04 always sad
    05 songs for a secret
    06 the two of us
    07 los feliz (blues and greens)
    08 mood rider
    09 presidici (et chapaquiditch)
    10 get on home
    11 facing up to the facts
    12 simian split
    13 black and blues
    14 can’t stop the rock
  • damage and joy öncesi hali hazırda yayınlanmış şarkılar:

always sad 90'lar alt/indie ile kasıp kavurarak, amputation ise psychocandy usülü nakaratlar ile son albümün genel anlamda beğenileceğine, kendi adıma çok kez dinlenileceğine dair bir umut aşılıyor.
  • alternatif rock yapan milyonlarca gruptan biri. ama sevimliler. şarkıları mutlu gibi görünüyor ama hüzünlü. böyle enerji dolucam ama olmuyor. durağan eğlence anlayışı içinde olanlara birebirdir.
  • 1983'te east kilbride'de kurulmuş bir iskoç alternatif rock grubudur. ana üyeleri jim ve william reid kardeşler olan grup, 1983'ten 1999'da dağılışlarına kadar altı albüm ve birçok single yayınladı. grup, ilk dönemlerindeki kısa konserleri ve bu konserlerdeki şiddet olayları ile ün kazanmıştır ve 2007 yılında tekrar bir araya gelmiştir.
  • babalar birkaç hafta önce yeni albüm çıkarmış. "glasgow eyes" isimli albüm 12 şarkıdan oluşuyor ve 50 dk sürüyor.

chemical animal özellikle aşırı başarılı olmuş, loop'a aldırıyor.
hesabın var mı? giriş yap