• robert pattinson'ın edward rolünden çıktığını birçok (remember me, life, high life) filmde canlandırdığı karakterle zaten anlaşılmış olmasını beklerdim hele ki good time'de ki rolüyle. bunun yanı sıra tenet'te cast edilmiş ve yeni batman filmini sırtlayacak olması da birilerinin çoktan dikkatini çekmiş olduğunu kanıtlar gibi

willem dafoe gerçekten iyi bir oyuncu umarım bir şekilde o iğrenç düzen içerisinde hak ettiğini bulur ve oscar'ı aldığını görürüm, filmin fragmanında ki haline bakılırsa sorgusuz sualsiz izlemek için "varım" dedirtiyor aynı şekilde robert'ta öyle

filmle ilgili reddit'te gerçek olması pek muhtemel berbat bir spoiler yedim -film henüz gösterime girmedi diye biliyorum- tüm şevkim kaçtı diyebilirim artık sinematografi ve oyunculuk için izleyeceğim

başrollerini willem dafoe ve robert pattinson'un üstlendiği gerilim/drama türü film
  • william dafoe ve robert pattinson başrollerde olduğu için doğrudan dikkatimi çekti iki deniz feneri bekçisinin konu alındığı siyah-beyaz uzun metrajlı film. bekliyorum ..
  • imdb'ye göre türkiye için vizyon tarihi henüz yok. hadi neyse diyelim, olur öyle şeyler de 4 tane film festivalinden sonra bu film amerika ile aynı anda endonezya'da gösterime girecek ulan, endonezya'da. böyle bir saçmalık olabilir mi ya?
  • fragmanlara bakılırsa lovecraft esintisi bol olan film.
  • türkiye'de ne zaman vizyona gireceğini merak ettiğim son derece başarılı duran film.
  • yönetmenlik koltuğunda robert eggers'ın oturduğu, başrollerinde robert pattinson ile willem dafoe'nun yer aldığı 2019 yapımı film.

dünya prömiyerini bu sene gerçekleştirilen 72. cannes film festivali'nde yapan ve burada "fipresci ödülü"nün sahibi olan film, ülkemizde ise ilk olarak filmekimi 2019 kapsamında seyirci ile buluşacak.

filmin gösterim tarihleri 19 ve 20 ekim günü saat 23.30'da rexx sineması'nda, 21 ekim günü saat 19.00 ve 21.30'da ise city's nişantaşı'nda olacak.

film, uzun süredir bir deniz fenerinin nöbetçisi olan iki adamın geçen zamanla ve yalnızlıkla akıl sağlıklarını kaybedip en derin korkularıyla yüzleşmelerini konu alıyor. film, 35mm filmle ve siyah-beyaz çekildi.

filmin afişi
  • filmekimine son anda eklenen seanslar çok saçma saatlere konulmuş. vizyonu bekleyeceğiz mecbur.
  • dün rexx'te gördüğüm film. ilginç bir filmdi, hem form olarak hem hikaye olarak. metaforlar ve semboller sık sık kullanılmış. iki denizfeneri bekçisinin kafayı sıyırması çok garip yollardan anlatılmış. bu atmosferde, bu oyuncularla ve bu hikayeyle çok daha iyi bir film olabilirdi bence. oyunculuklar efsaneydi. sanat filmlerini seviyorsanız, gerilimden de hoşlanıyorsanız izleyip sevebileceğimiz bir filmdir bu.
    benim puanım: 6.5/10
  • beceriksiz biletix'in bu filmin bilet satış sayfasında basitçe "biletler tükendi." yerine "şu anda satışta bilet bulunmuyor, lütfen daha sonra yeniden deneyin." yazması yüzünden belki online satış henüz başlamamıştır ya da sadece gişede satış olacaktır zannedip bilgi almak için telefon ettim fakat beklemeye aldılar, açmak bilmediler. ben de kalkıp gişeye gittim ve biletlerin tükendiğini öğrendim. bu akşam nişantaşı city's cinemaximum salonunda filmi izlemeye niyeti olan sinema severlere üzüntüyle duyurulur.
hesabın var mı? giriş yap