• jennifer lopez'in başrolde olacağı netlfix projesi. lopez'in aynı zamanda yapımcısı da olacağı filmin yönetmeni niki caro (mulan) olabilir.

--- spoiler ---

lopez will play a deadly female assassin who comes out of hiding to protect the daughter that she gave up years before, while on the run from dangerous men. ı’m told that the project is in the spirit of the luc besson classic the professional. lovecraft country creator misha green penned the original screenplay with revisions by straight outta compton‘s andrea berloff.

--- spoiler ---
  • son zamanlarda izlediğim en rahatsız edici fakat bir o kadar da kızamadığım 2003 yapımı film. günümüzde daha başarılı bir yönetmen ve soundtrack ile tekrar çekilmesini dilerdim.
  • ayni zamanda maksim gorki'nin ayni adli romanidir.

(bkz: ana) / (bkz: maksim gorki)

(bkz: https://www.google.com/…eqaw&biw=1651&bih=852&dpr=1)
  • jennifer lopez'in netflix filmi.

ordu mensubuyken sonrasında kirli işlere bulaşan bir kadının annelik hikayesini anlatıyor. suçlu, katil vb. de olsa "içinde annelik taşıyan" bir kadının çocuğu uğruna göze aldıkları çok çarpıcı şekilde işlenmiş. izlemenizi tavsiye ederim.

doğuran her kadının anne olamadığı gibi hiç hesapta yokken, gereksiz hatta tehlike içindeyken bile anne olmanın gereğini yerine getiren kadınlar iyi ki var.
  • jennifer lopez'in enough sonrası aksiyon filmlerinden biri. j.lo john wick'e bağlıyor ve önüne geleni ezip geçiyor. kızının tehdit altında olduğunu öğrenen inzivaya çekilmiş bir eski asker ve tetikçinin kızı için her yeri darmaduman etmesi, istihbarat kuruluşlarının bile gücünün yetmediği uluslararası insan kaçakçıları, silah kaçakçıları ve uyuşturucu kaçakçılarının çetelerindeki herkesi intikam için tek başına öldürmesi gibi bir teması var. izlenebilen bir aksiyon filmi ama o soğuk, mesafeli ve durgun oyunculuk fazlasıyla yapay ve itici. elli yaşını aşmış jennifer lopez'in fiziksel performansı gayet yerinde. ama filmin geneli düşünülünce, halihazırdaki imdb puanı 5.5 bence yerinde.
  • john wick'in dişi hali.

şimdi bu j. lopez reisimiz ironman bitirmiş bir hatun. yani o yaşta böle oldukça fazla atletik haddinden fazla güzel popolu ve sağlam fizikli olduğu için rolde pek sırıtmamiş ama senaryo çok çok klişe kaçmış.

tek kadının tüm orduyu tek başına sikertmesi filmlerine alışığız ama bu filmde her şey çok hızlı oldu bittiye getirilmiş.

özellikle bugün şu seçim stresinden biraz olsun kaçmak için 2 saat keyifli vakit geçirtir ama daha fazlasını vaadetmez.
  • bu film icin "gotume benziyor" demek isterdim, ama gotum daha iyi diyebiliriz. netflix'in zaten filmlerdeki basarisi (!) malum, bu o basariyi (!) arsa cikarmis artik. bu araplarin petrol paralarini napacagini bilemeyip, abuk subuk seylere harcamalarina benziyor. bir suru para var, oyuncular var, film ekipleri var, a streaming service de var, film yapalim, ne yapalim, john wick'in anne versiyonunu yapalim. yapabildik mi? hayir.

kliselerle dolu, oyunculugun gozleri ve kulaklari kanattigi, cekimlerin sacma salak goruntu efektleri yuzunden dandik oldugu bir film.

tabi sevgili okuyucu diyecek ki "e neden izledin sonuna kadar?" , ortam iyiydi, muhabbet iyiydi, cok da dikkat etmedik bir noktadan sonra, umursamadik. ama yukaridakileri yazabilecek kadar izlemisim demek ki.
  • muhtemelen the mother isimli bir sürü yapım vardır. benim bahsedeceğim ise 2023 yapımı başrolünde jennifer lopez 'in oynadığı netflix filmi.

film inanılmaz klişe. yani filmi izlerken ben bunu daha önce en az 10 kere izlemiştim hissi oluşuyor. ama yeni bir fikrin çıkmadığı sinemada daha önce tutmuş bir fikri birkaç değişiklikle tekrardan çekmek çokta mantıksız olmamış.

spoiler

filmde tek anlam veremediğim konu, kötü adamların işini gücünü bırakıp, tüm güçleriyle jlo ile uğraşmaları oldu.

tamam size ihanet etmiş. öldürmeye çalışmışsınız olmamış. aradan 12-13 yıl geçmiş, hala tek yaşam gayeleri kadını öldürmek. yani burası biraz saçma olmuş.

bu arada film tabi ki, mutlu sonla bitiyor. eskilerin en büyük klişesi, iyiler daima kazanır.

spoiler

sözün özü, yana yakıla film arıyorsanız, izleyecek hiçbir şey kalmadı diyorsanız, açın izleyin. size birşey katmaz ama sıkmazda. ( 6.5/10 )
  • detaylara takılıp kalmayacaksınız aksiyonsever bünyelerin seveceği bir film olmuş bence, gerçek bir john wick fanı olarak beğendim (bkz: swh) zira oldukça benzeşiyor iki karakter de. uzun uzun analiz yapılacak bir film değil çerez tabir edilen güzel vakit geçirmelik bir film, bu arada jlo yaşına rağmen hala taş gibi (bkz: swh)
  • kısaca baştan sona boktan bir film (2/10).
hesabın var mı? giriş yap