• en güzel örneklerinden biri 19 ekim 2013 arsenal norwich city maçında arsenal tarafından gerçekleştirilmiş ve sonucu da gol olmuştur.

http://s14.directupload.net/…es/131019/6dxzx23n.swf
  • bu günlerde sözlük yazarlarının %83'ünün dilinde olan tabir. malum spor kanalında takılıyoruz çoğunlukla. bu amk tabiri sanki böyle bir ömer üründül, bir mustafa keser, bir fitbol otoritesi edası katmış gibi hissettiyor ki heralde milletin diline pelesenk olmuş son zamanlarda. her maçta 3-4 entry'de görüyorum bunu. tamam yaz, yaz da real-münih maçından sonra atıyorum karabük-akhisar maçında niye yazıyorsun amk.
  • bayern geçen sene bu sistemi tarihe gömmüştü aslında ama ilginç bir şekilde bu sene kendi yıktıkları sisteme dönüş yaptılar ve bu yılın kaybedeni oldular. bayern'in geçen sene oynadığı sert ve seri futbol bence günümüzün en iyisiydi.
  • ölmüştür. allah rahmet eylesin.
  • tarihe falan gömülmemiştir. ben anlamıyorum aq bir sistemin ya da takımın niye sürekli kazanması gerekiyor. daha kaç hafta oldu barcelona'nın real'i deplasmanda 4-3 yendiği. bakıyoruz ligdeki iki maçı barcelona kazanmış. futbolun zevki bu değil mi zaten. kimin kazanacağının belli olmaması. bugün kaybeden yarın farklı kazanabilir. bazen iyi oynarsın, bazen kötü, doğaldır. zaten böyle değil miydi eskiden. bunu son yıllarda barcelona değiştirmişti. hep kazanan durumundaydı. tekrar çıkışa geçme ihtimali var. bana göre hala oyun tarzı olarak kazanma şansı en yüksek sistem. izlemesi de daha zevkli. başlamadan biten atakları izlemektense bunu izlerim.
  • tarihe gömülen ruhsuz futbol stili. (bkz: 13 haziran 2014 ispanya hollanda maçı)
  • pas trafiğine dayalı boktan bir oyun sistemidir. 5 isabetli pasla kaleye inmeyi değil, ceza sahasında 3 kişi beklerken orta sahada 6 futbolcuyla pas yapmaya dayanır. santrafor yoktur, gerektiğinde sahaya 10 orta saha futbolcusu ile çıkılabilir.

ama elin oğlu da gelir sana tıkar 5 tane, çıkaramazsın.

(bkz: 13 haziran 2014 ispanya hollanda maçı)
  • sonunda bu saçma salak şeyden kurtulduk.

bu oyun anlayışını çözüp, sistemini çökertme girişimlerini başlatan hatta çoğu kez başarılı olup dünyaya bu oyun sisteminin anti-tezini hazırlayan jose mourinho'ya ayrıca saygı ile eğilmek lazım, bu adam olmasaydı ispanya-barcelona yine herkese dümdüz gidiyordu.
  • bu futbolun belki de altyapı mimarlarından van gaal, delicesine dikine oynatıyor, real menşe'li bosque hala kötü bir taklit peşinde.
    tarihe gömüldüğünün artık kabul edilmesi gereken bir oyun tarzı.
    kanat hücumu yok, uzaktan şut yok, uzun top yok..
    e ne var lan it! yazık değil mi casillas'a!!
  • tiki taka oldu artık tü kaka.
hesabın var mı? giriş yap