12255 entry daha
  • telefon dinleme işinde instagramı solladılar bence. ne konuşursak karşıma çıkartmaya başladı. italya videosu izlerken sistinaya gidiyorlar. bir dakka sonra sistina şapelini görmeden gelmeyin. bulaşık makinesi hakkında konuşuyorduk. 20 yıllık aynı model bulaşık makinemizşe alakalı taiti karşımıza çıkardı. bu konu da instagramı geçti.
  • fake doktor hesapları götlerinden hasta hikayesi uydurup paylaşmaya başladı. millet mal gibi inanıp etkileşim veriyor bunlara. bu kadar gerizekalı başka bir toplum yoktur..
  • sosyal medyaya uzak birisiyim, bir ekşi var.
    neyse bir x hesabı oluşturayım dedim(üç, beş ay önce);
    lokasyonu türkiye kadar uyduruk, sahte bir paylaşım ortamı görmedim.
    amerikan içerikli paylaşımları takip ediyordum(tweetler direkt türkçeye de çevirilebiliyor.)
    bizdeki takipçi kasan kullanıcı almış bu yabancı paylaşımları(kadın/erkek ilişkileri, günlük olaylar, politika vs) kendi deneyimleri, tespitleri, en azından kendi orijinal içeriğiymiş gibi paylaşıyor. bu kadar sahte bir ortam olamaz.
    ikinci sinir bozucu grupta x’i esir alan z kuşağı yer alıyor; ya kardeşim banane senin markette kasiyerle aranda geçen, hastanede doktorla aranızdaki yarı uydurma yarı gerçek diyalogdan, hoşlandığın kızdan.
    ekşi zaman çalıyor acaba kapatsam mı diye düşünürken daha kötüleri de varmış.
    edit; algoritma ekşi gibi değil, burada en azından istediğin başlığın altına yazıyorsun ya da okuyorsun, x’te ne(saçma salak) en çok etkileşim almışsa postu direkt karşına çıkartıyor. sevmedim x’i, kapatacağım.
31 entry daha
hesabın var mı? giriş yap