• vira grubunun cagrisi uzerine tesislerin onune bende gittim. ortamda 4 saat kadar kaldim. gordugum sey bu adam giderse sampiyonluk gider cigligi degildi oraya bende dahil hic kimse sampiyonlugumuzu engelleyemezsiniz diye gitmedi. 33 yasindayim 33 yildir sampiyon olamayan bir kulube gonul veriyorum. abi en guzel sampiyon olamamamizi ben bu adamla yasadim. olacaksak bu adamla sampiyon olalim amenna ama en guzel de bu adamla sampiyon olmamak guzel. duzgun. beyefendi. konusmasini bilen. bizden birisi lan iste. yazik.
  • hocam, uzatmayacağım. sana düşman olan yerel medyanın da taraftarın da geçmişini sikeyim. açıkladığın onca olumsuzluklara rağmen hala hakkında bunlar konuşuluyor ya, bizden bir sikim olmaz bu kafayla.

yemin ediyorum ne istanbul takımları ne başka bir şey. en büyük rakibimiz yine kendimiz. allah belanızı versin hepinizin.
  • sanılanın aksine yönetim, başkan vs tarafından değil, trabzon milletvekilleri, bürokratlar ve bölge ileri gelenlerinin kumpasları sonucu ipi çekilmiştir. başkanın bu konuda arada kaldığı ve çok söz hakkı olmadığı belli. sessizlik bu yüzden.

şehir takımı olmanın en zayıf noktalarından biri budur. ilkokul mezunu üç beş tane beyinsiz siyasi tüm şehrin mutluluğu, sevinci, umudu, ekmek kapısıyla oynayabiliyor. adamlarda kişilik, karakter, haysiyet leblebi kadar, ego ve kibir allah seviyesinde.

yazık bu şehir ve takıma.
  • "golü son dakikada yemeseydik iyiydi, ama yedik. böylelikle bence maçın adaleti gelmiş oldu, beşiktaş o kurduğu baskıyla 1 puanı haketmişti. ama o son golü yediğimize üzüldüm tabi"

lan şöyle delikanlı gibi konuşan adamı nasıl özlemişiz.
  • karabükspor başkanı mehmet yüksel: "eski teknik direktörümüz ünal karaman’ın 1 milyon 635 bin tl alacağı varmış. biz bunu konuşarak uygun bir dille 200 bin tl’de helalleştik, ünal hoca sağ olsun 1 milyon 400 bin tl alacağından vazgeçti."

demirspor'umuzun basindayken tanidigim, gencecik kiralik cocuklara sahada yurekli mucadele verdirip play off a cikarmasiyla hayran kaldigim, haksizliga karsi masaya yumrugunu vurmasiyla taptigim, cok daha iyi yerlerde olmayi hak eden adam gibi adamdir. umarim trabzon'u sampiyon yapar!
  • bir macta aut cizgisine kadar inip top cizgiye 10 cm. civari mesafedeyen, toptan uzak olan ayagini diger ayaginin arkasindan gecirip yaptigi bir orta vardir ki, maci anlatan spiker, avrupa birligine bu hareketle bile girebilecegimizi iddia etmi$tir
  • ”tesiste kalıyorum, tesiste yaşıyorum. sağ olsunlar bana daire tuttular ama bir kere küçük oğlum geldiği dönemde kaldım. onun ötesinde tesislerde yatıp kalkıyorum. oyuncu uyandığı anda gözünün çapağını temizlerken ‘günaydın’ diyerek beni görüyor ‘iyi geceler’ dediğinde beni görüyor.

zaman zaman haksızlık ettiğimi düşünüyorum. aileme karşı haksızlık ettiğimi düşünüyorum. çocuklarıma karşı haksızlık ettiğimi düşünüyorum. hanımımdan allah razı olsun, olmadığım dönemde hem analık hem babalık yapıyor. bu zorluklar, bu samimiyet içerisinde insanlar mücadele etmeye çalışırken eğer siz hala ‘savunmadan çıkarken top kaybediyoruz, çıkamıyoruz, oynadığımız bu değil’ derseniz sırtımızı dayayacağımız yerde sırtımızı boşluğa bırakmış olursunuz”

böyle çalışacak birini bulmuş demekki trabzon ki ünal hocayı kovmuş.
  • bugün basın toplantısında ünal hoca istifa sorusuyla karşılaşıyorsa, yerel medya ve onlara bu malzemeyi veren ağaoğlu kına yakabilir bi yerlerine.

biraz da suçu ünal hocaya buluyorum. aman kalp kırmadan bir şeyleri açıklayım tavrını bi kenarı bırakmalı. bunları kaale alma, böyle de geç. aklıma yine mustafa reşit akçay 'ın açıklamaları geldi. amk ben bunların.
  • ünal karaman'ın kendisi görevime son verildi ve ben de anlayışla karşıladım diye açıklama yaparken buradaki bazı suserlar "başkanın ısrarla kal demesine rağmen gitmiştir." diyor. arkadaşım, bilmeden sallamayın gözünüzü seveyim.

ünal karaman, kısıtlı kadrosuna rağmen oynattığı güzel futbolla, asla bahanelerin arkasına sığınmadan yaptığı hocalığıyla hatırlanacak. hoca 6 numara istersen 8'den 2 çıkartırsan 6 kalır gibi cevap verenler şimdi onu kabahatli çıkartıyor. ünal'ın haricinde sadece şenol güneş onun yakaladığı galibiyet oranını geçebilirdi yerli teknik direktörler arasında, trabzon özelinde konuşursak.

burada ersun yanal güzellemesi yapan suserlar da gördük ya, şaşırtmadılar bizi hakikaten. ali koç önceki hafta ersun'u eleştirdi o da çıktı hatalı biziz dedi lafını yuttu. iki hafta önce ahmet ağaoğlu, ünal'a eleştiri getirdi o da haklı olarak cevabını verdi. sen serkan asan'larla, kamil ahmet'lerle, ivanildo, hüseyin türkmen, campi defans hattıyla ilk devreyi fenerbahçe, beşiktaş ve galatasaray'ın üzerinde bitir, 6 attığın maçtan sonra ipini çeksinler. olacak iş değil.

yılda 750bin euro'ya tesislerde yatıp kalkacak başka enayi bulduğu gün trabzonspor yeniden zirveye oynayacaktır.

edit: imla
  • yahu bu adam altyapıdan kaç tane oyuncu koydu takıma be. sırf onun için bile kadroda tutulur. bırakın 35 milyondan 13 milyona düşmüş takıma 32 puan aldırdığını.

maalesef bu ülke de hiç bir başarı cezasız kalmıyor.
hesabın var mı? giriş yap